100 nowych miejsc pracy w Białymstoku

Lux Med otworzył centrum telefonicznej obsługi klientów, w którym zatrudnienie znajdzie ponad 100 pracowników. Przyjęci do pracy będą mogli skorzystać ze szkoleń, będą mieli możliwości rozwoju i korzystać z benefitów, które oferuje Grupa Lux Med swoim pracownikom w całej Polsce.

Nowe biuro Lux Med Call Center znajduje się przy ulicy Fabrycznej 2 A, w pobliżu Galerii Jurowieckiej. Tam ok. 150 pracowników będzie zajmowało się telefoniczną obsługą pacjentów – m. in.: umawianiem konsultacji lekarskich, wizyt stomatologicznych oraz wszelkiego rodzaju badań laboratoryjnych i diagnostycznych. Ponadto wszyscy zatrudnieni będą mogli skorzystać z szerokiej oferty benefitów oferowanych przez Grupę Lux Med, spośród których wyróżnia się: pakiet opieki medycznej dla pracownika i jego rodziny, kartę sportową czy dofinansowanie do nauki języka angielskiego i szkolenia rozwojowe.

„Zależy nam, żeby zapewniać kompleksowe usługi medyczne pacjentom w całej Polsce i zdajemy sobie sprawę, że nie byłoby to w pełni możliwe bez pracowników naszych biur. Białystok to wyjątkowe miejsce, w którym mamy nie tylko centra medyczne, ale także wspaniały zespół IT i od teraz również Call Center. Wiem jak bardzo zmienił się rynek pracy w trakcie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, dlatego cieszę się, że możemy dać zatrudnienie ponad 100 nowym osobom.” – Komentuje Anna Rulkiewicz – Prezes Grupy Lux Med

Podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2rynek pracy uległ znacznym przeobrażeniom, dlatego tak ważne są nowe miejsca pracy. Według Głównego Urzędu Statystycznego, od roku obserwowany jest stały wzrost stopy bezrobocia w Polsce. W kwietniu 2020 r. wyniosła ona 5,8 proc., natomiast w lutym 2021 r. zarejestrowano wynik równy 6,5 proc.

„Chcemy tworzyć wyjątkowe miejsce pracy, w którym ludzie dobrze się czują, mają wiele możliwości rozwoju, a przede wszystkim towarzyszy im poczucie sensu pomocy innym. Zależy nam, aby pracownicy darzyli nas zaufaniem i to z nami chcieli wiązać swoją przyszłość.” – Wyjaśnia Dorota Sawicz – Dyrektor Personalny w Grupie Lux Med.

Obecnie Lux Med. zatrudnia w Białymstoku ponad 180 osób w czterech centrach medycznych oraz oddziale IT, który został utworzony w 2016 r. Pracuje w nim zespół kilkunastu programistów i testerów. Kilkadziesiąt osób już teraz dołączyło do zespołu Call Center.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2.500.000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 260 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz blisko 3.000 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 17.500 osób, około 7.500 lekarzy i 4.000 wspierającego personelu medycznego. Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Centrum Informacji /ART/ 30.06.2021