7.000 Żabek

Sieć sklepów „Żabka” otworzyła w Bieczu, w województwie małopolskim, swój 7-tysięczny sklep. To pierwsza Żabka w tym mieście. Placówka prowadzona jest przez franczyzobiorczynię pochodzącą z regionu, która zamierza prowadzić sklep wspólnie z rodziną. Sieć coraz dynamiczniej rozwija się w miejscowościach poniżej 50.000 mieszkańców.

Pandemia pokazała jak ważne jest wsparcie franczyzobiorców w prowadzeniu biznesu przez sieć taką jak „Żabka”, które pozwala stabilnie kontynuować biznes na lokalnym rynku i nadal, mimo trudności, rozwijać przedsiębiorczość w Polsce.” – Opowiada Tomasz Suchański – prezes zarządu Żabka Polska. – „Obecnie nasza sieć to ponad 5.600 lokalnych przedsiębiorców, prowadzących 7.000 sklepów w całej Polsce, w których łącznie zapewnionych jest ok. 25.000 miejsc pracy.” – Opowiada Tomasz Suchański, – prezes zarządu Żabka Polska.

Sieć „Żabka” cieszy się popularnością z uwagi na znaną markę. O wyborze tej franczyzy przez osoby chcące rozwijać własny biznes decyduje wiele czynników.

Wspieramy lokalną przedsiębiorczość i oferujemy w ramach współpracy franczyzowej możliwość prowadzenia własnego biznesu pod znaną marką, z pełnym wsparciem logistycznym, technologicznym i marketingowym.”Wyjaśnia Adam Manikowski, wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający Żabka Polska. – Dodatkowo, co szczególnie ważne w czasie pandemii, gwarantujemy pomoc w wielu obszarach funkcjonowania biznesu, a każdą placówkę wyposażamy bezpłatnie w środki dezynfekcyjne, maseczki czy rękawiczki, aby klienci i sprzedawcy czuli się bezpiecznie. Nadal zamierzamy rozwijać się w tym regionie, obecnie w woj. małopolskim ponad 430 przedsiębiorców prowadzi sklep Żabka.” – Wyjaśnia Adam Manikowski – wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający Żabka Polska.

7- tysięczny sklep w Bieczu to pierwsza „Żabka” w tej miejscowości. Dbając o zabytkową architekturę, Żabka dostosowała wizualizację zewnętrzną sklepu do historycznego charakteru lokalizacji. Całkowita powierzchnia placówki to 140 mkw., a powierzchnia sali sprzedaży wynosi 68 mkw.

„Cieszę się, że mój sklep otworzyłam w Bieczu, ponieważ w tych okolicach się wychowałam, mam tu rodzinę, przyjaciół i wszystko, co kocham. To moja mała ojczyzna, którą ciężko byłoby mi opuścić. Wcześniej pracowałam w cukierni, ale myślałam o własnym biznesie, by wreszcie być na swoim. Planuję prowadzić rodzinny sklep.” – Opowiada Anna Pilch, franczyzobiorczyni sklepu Żabka przy ul. Rynek 12 w Bieczu.

Sieć „Żabka” coraz dynamiczniej rozwija się w miejscowościach poniżej 50.000 mieszkańców. W 2020 r. otworzyła sklepy aż w 78 miastach, gdzie wcześniej nie było żadnej placówki „Żabki”. Są wśród nich m.in.: Gostycyn (woj. kujawsko-pomorskie), Parzęczew (woj. łódzkie), Stryszawa (woj. małopolskie), Latchorzew (woj. mazowieckie), Skorogoszcz (woj. opolskie), Przechlewo (woj. pomorskie) czy Cięcina (woj. śląskie). Sieć przyciąga ofertą nowych franczyzobiorców, którzy doceniają prowadzenie biznesu pod znaną marką, gwarancją przychodu podstawowego w wysokości 16.000 zł przez pierwsze 12 miesięcy działalności, a także zapewnieniem w pełni wyposażonego i zatowarowanego sklepu.

Centrum Informacji /kam/  2.03 2021

Related Post