Akademia Zarządzania i Rozwoju oficjalne otwarcie

 

 

1 października 2020 roku startuje Akademii Zarządzania i Rozwoju. Tego dnia tradycyjnie większość polskich uczelni wznawia działalność dydaktyczną. Akademia Zarządzania i Rozwoju swoją ofertę kieruje do studentów i wykładowców akademickich. AZiR to nowy projekt Instytutu Biznesu.

Akademia Zarządzania i Rozwoju za cel stawia sobie wspieranie procesów dydaktycznych uczelni w dobie koronawirusa COVID-19, który przeniósł znaczącą część pozyskiwania wiedzy do Internetu. Na platformie AZiR pod adresem www.azir.edu.pl zainteresowani znajdą materiały filmowe, w których znani przedsiębiorcy i osoby, które odniosły sukces zawodowy ujawniają, w jaki sposób tego dokonali. Ich doświadczenie może pomóc uczniom i studentów w podejmowaniu decyzji co do kariery oraz najlepszego sposobu w jaki móc zrealizować swoje aspiracje zawodowe.

Akademia Zarządzania i Rozwoju to nowa inicjatywa realizowana przez zespół osób związanych z Instytutem Biznesu – organizacją stworzoną przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców. Projektem kieruje Juliusz Bolek , Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

„W swojej karierze jako wykładowca przekonałem się, że najważniejszą wiedzą jaką można przekazać studentom jest doświadczenie. Cała teoria dostępna jest podręcznikach i specjalistycznych książkach. Trudnością okazuje się jednak implementacja tej wiedzy na praktyczne zastosowanie.” – Mówi Juliusz Bolek zarządzający AZiR. – „Tak powstała Akademia Zarządzania i Rozwoju, której misją jest przekazywanie doświadczeń praktyków biznesu. Ta wiedza adresowana jest głównie dla studentów, ale może być pomocna również wykładowcą. Może także być inspirująca dla osób, które już realizują własne przedsięwzięcia gospodarcze.” – Dodaje Juliusz Bolek, szef AZiR.

Na platformie Akademii Zarządzania i Rozwoju dostępnej pod adresem www.azir.edu.pl.wypowiadają się m. in. Jacek Balczun (polski menadżer o międzynarodowym doświadczeniu), Adam Ruciński (prezes BTFG Advisory, doradca inwestycyjny), Mateusz Wcześniak (Prezes zarządu Movie Games, firmy produkującej gry komputerowe), Kamil Krzysztof Zieliński (Wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ekonomista i samorządowiec), Beata Drzazga (prezes BetaMed. właścicielka największej organizacji medycznej w Polsce świadczącej usługi pielęgniarskie w domu pacjenta), Krzysztof Przybył (prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”) i Włodzimierz Pawlik (słynny polski kompozytor). Wśród wykładowców jest również Kanclerz Akademii Zarządzania i Rozwoju Juliusz Bolek ekspert zarządzania i restrukturyzacji przedsiębiorstw, zajmujący się wspieraniem przedsiębiorców w ich działalności.

https://azir.edu.pl/wyklad/studia-gdzie-tkwi-sens/

„To jest partnerstwo doceniające takie narzędzia i rozwiązania, które łączą świat nauki i edukacji ze światem praktyków, jakimi jesteśmy w Żabce.” – Opowiada Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Żabka Polska, będącej partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju. – „Myślę, że może to być też bardzo ciekawa inspiracja dla nauczycieli akademickich, ponieważ wielu z nich podejmuje wielki wysiłek, żeby jak najwięcej z praktyki wnosić do nauczania teoretycznego. To także dobra inspiracja dla nas, osób zajmujących się biznesem na co dzień, ponieważ dzięki tej platformie będziemy mogli poznać opinie młodych ludzi o ich oczekiwaniach.” – Dodaje Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Żabka Polska.

https://azir.edu.pl/author/adam-rucinski/

Innowacyjna, cyfrowa forma Akademii Zarządzania i Rozwoju zapewnia możliwość korzystania z jej zasobów zainteresowanym posiadającym dostęp do Internetu, bez względu na miejsce pobytu czy szkoły z której korzystają. Patronat medialny nad AZiR objęły: dziennik Polska The Times, Agencja Informacyjna oraz portale: naszemiasto.pl, naszahistoria.pl, raportCSR.pl, podlasie24.pl.

Centrum Informacji /DEC/ 30.09.2020

Related Post