Alessandro Profumo na czele ASD

Alessandro Profumo nominowany na Prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Lotniczego i Obronnego (AeroSpace and Defence Industries Association of Europe –  ASD)

Alessandro Profumo został nominowany na Prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Lotniczego i Obronnego (AeroSpace and Defence Industries Association of Europe – ASD). Jest on dyrektorem generalnym koncernu Leonardo i ma przewodzić przez kolejne dwa lata organizacji reprezentującej największe spółki oraz ponad trzy tysiące małych i średnich przedsiębiorstw oraz stowarzyszeń z 18 państw europejskich. Nominacja miała miejsce podczas „wirtualnego” spotkania Zarządu Stowarzyszenia.

„Jestem zaszczycony nominacją na stanowisko Prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Lotniczego i Obronnego i przyjmuję je z dumą oraz ogromnym poczuciem odpowiedzialności za przyszłość.” – Komentuje Alessandro Profumo dyrektor generalny koncernu Leonardo. – „Z dumą, ponieważ w tych czasach kryzysu, w szczycie pandemii Covid-19, zdolności naszego sektora umożliwiły przemieszczanie pacjentów, lekarzy oraz sprzętu medycznego dokładnie w te miejscu, gdzie to było najbardziej potrzebne. Mogliśmy zagwarantować komunikację, transport, monitoring – również z kosmosu, a także bezpieczeństwo fizyczne i cyfrowe, zarówno we Włoszech jak i na całym świecie.” – Powiedział Alessandro Profumo dyrektor generalny koncernu Leonardo.

„Odpowiedzialność wynika z przyjęcia tej funkcji w fazie, która stwarza wyzwania natury politycznej, gospodarczej, społecznej i środowiskowej, i która wymaga spójnego systemu europejskiego także na poziomie przemysłowym.” – Dodał Prezes Alessandro Profumo. – Dzisiaj jest już całkowicie jasnym, że przemysł lotniczy i obronny będzie odgrywał kluczową rolę w wielu priorytetach określonych w europejskim programie naprawy gospodarczej i powrotu na ścieżkę wzrostu, począwszy od cyfryzacji, poprzez zielony ład, bezpieczeństwo cybernetyczne po konkurencyjność w Europie, a także stanie się motorem napędowym systemu edukacji. Będę pracował na rzecz tego, aby potencjał przemysłu lotniczego i obronnego został właściwie rozpoznany, wykorzystany oraz wsparty przy pomocy skutecznych narzędzi i inwestycji, służąc celom stałego i transparentnego dialogu z europejskimi interesariuszami”. – Wyjaśnił Prezes Alessandro Profumo.

 

Centrum Informacji /kam/ 29.09.2020

Related Post