„Ambasadorzy” i Certyfikaty Jakości Instytutu Biznesu

Instytut Biznesu przyznał nagrody „Ambasador” i „Certyfikaty Jakości”. Uroczystość wręczenia miała miejsce podczas I Kongresu ESG Polska Moc Biznesu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej.

W 2021 r. Instytut Biznesu zdecydował o wystawianiu Certyfikatów Jakości. Celem inicjatywy jest wyróżnienie produktów i usługo sprawdzonej wysokiej jakości oraz ciekawych rozwiązań, w różnych branżach i dziedzinach gospodarki, a także podkreślenie ich zalet i wyjątkowości.

I Kongres ESG – Polska Moc Biznesu odbył się w dniach 3-5 listopada 2021 r. Wzięło w nim udział ponad 150 ekspertów reprezentujących organizacje pozarządowe (NGO), naukę, biznes, samorządy i rząd. Dyskutowano m.in. na temat społeczeństwa, gospodarki i ekologii.

„Obecnie wydaje się, że znakomita większość ofert charakteryzuje się porównywalną jakością i że ple rywalizacji przeniosło się na obszary cenowe lub bardziej wyrafinowane, takie jak np. marketing narracyjny itp.” – Tłumaczy Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. – „Okazuje się jednak, że jakość ma swoją cenę, a chęć jej obniżania w walce konkurencyjnej sprawia, że oferty tyko pozornie są tej samej jakości.” – Uważa Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu.

„Różnice w jakości odkrywają klienci, po podjęciu decyzji zakupowej. Dotyczą one innego składu produkty, czasu jego żywotności czy norm wytrzymałościowych.” – Wyjaśnia Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. – „To sprawia, w praktyce, że produkty naprawdę wysokiej jakości, spełniające właściwe kryteria i wymagające większych nakładów, przegrywają w walce cenowej. Klienci, aby rozpoznawać uzasadnione wyższe ceny potrzebują niezależnej i obiektywnej Informacji. Taką wiadomość dla nich może przekazać Certyfikat Jakości Instytutu Biznesu.” – Twierdzi Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. –

Podczas uroczystości Certyfikaty Jakości Instytut Biznesu otrzymali Eurograf Bis – polski lider w produkcji kalendarzy oraz prekursor w segmencie kalendarzy koncepcyjnych, Firma Windykacyjna-Detektywistyczna Bartłomiej Kucharski, Agencja kreatywna i drukarnia Wedia-Ann oraz Diaverum Polska, wiodący globalny dostawca usług w zakresie opieki nefrologicznej.

Nagrody „Ambasador” przyznawane są przez Instytut Biznesu od 2018 r. W ten sposób organizacja zwraca uwagę na różne aspekty gospodarki i na podmioty, które mają znaczenie dla rozwoju rynku, branż, przedsiębiorstw. Doceniana jest przede wszystkim przedsiębiorczość, kształcenie, innowacje i prace naukowców. Do tej pory przyznane zostały nagrody w kategoriach: gospodarka, innowacyjność, zdrowie, rynek kapitałowy, turystyka, promocja przedsiębiorczości i społeczna odpowiedzialność biznesu.

W 2021 r. w ten sposób Instytut Biznesu nagrodził tytułem „Ambasador Społecznej Odpowiedzialności Biznesu portal internetowy RaportCSR.pl; tytułem „Ambasador Turystyki” – Polski Holding Hotelowy, tytułem Ambasador Biznesu – H&M Hennes Mauritz Logistics, a tytuł „Ambasador Promocji Przedsiębiorczości” – trafił do prezydenta Torunia – Michała Zaleskiego.

„Nagradzamy tych, którzy odnieśli sukces. Wyróżnieni to wiedzą, więc jest to dla nich tylko potwierdzenie i dowód uznania.” – Przekonuje Juliusz Bolek – przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. Jak dodaje, nagroda ma pomóc też innym uczestnikom rynku czy danej branży, bo wskazuje im liderów i działania godne naśladowania.

Instytut Biznesu to organizacja założona w 2012 r. przez przedsiębiorców. Na jej czele stoi Rada Dyrektorów, wspierana przez Radę Naukową. Celem jest wspieranie i pomoc podmiotom gospodarczym. Instytut Biznesu zajmuje się doradztwem, przeprowadza procesy zwiększające wydajność i restrukturyzacje. Pomaga w fuzjach i przejęciach oraz w poszukiwaniu kapitału. Przygotowuje raporty, analizy i badania. Organizuje konferencje, debaty i specjalistyczne szkolenia.

Centrum Informacji /DEC/ 7.11.2021

Related Post