Anna Popek i Katarzyna Bonda zdradzają sekrety

 

 

Jak zostać pisarką albo prezenterką telewizyjną? Katarzyna Bonda i Anna Popek radzą na platformie edukacyjnej Akademii Zarządzania i Rozwoju prowadzonej przez Instytut Biznesu.

 

 

Jak rozpocząć przygodę z pisaniem książki? Komu pierwszemu dać do przeczytania powstający materiał? W filmie opublikowanym na portalu Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl) radzi Katarzyna Bonda, nazywana królową polskiego kryminału.

O magii i sekretach telewizji opowiada natomiast Anna Popek – jedna z najbardziej znanych i popularnych dziennikarek i prezenterek telewizyjnych.

https://www.facebook.com/AZiR.edu/videos/2085526721603300

„Ludzie, którzy zaczynają pisać i nie kończą, popełniają często ten błąd, że próbują dopieszczać te 12 pierwszych stron, czyli poprawiają, oddają do czytania znajomym, żonie, mężowi, żeby dostać te „głaski” i żeby powiedzieli: „Tak, tak, pisz, jest wspaniale”. – Opowiada pisarka kryminałów Katarzyna Bonda platformie edukacyjnej Akademii Zarządzania i Rozwoju prowadzonej przez Instytut Biznesu. – „Paradoksalnie to jest koniec, dlatego że my pisarze potrzebujemy tak naprawdę niepewności. Nie wiemy dokładnie, jaką to, co piszemy, ma wartość, ale chodzi o to, żeby mocno uderzać w klawisze i nie zastanawiać się, co będzie dalej. Wtedy nie wytraca się tej energii i korzysta się z niej.” – mówi Katarzyna Bonda, autorka m. in. serii kryminalnych z Hubertem Meyerem („Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”, „Nikt nie musi wiedzieć”) oraz z profilerką Saszą Załuską („Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony”, „Czerwony Pająk”). Jej książki sprzedały się w Polsce w nakładzie przekraczającym 2.500.000 egzemplarzy.

 

WIĘCEJ: https://azir.edu.pl/wyklad/jak-rozpoczac-przygode-z-pisaniem-ksiazek/

 

Swoimi doświadczeniami z wieloletniej kariery telewizyjnej dzieli się z użytkownikami platformie edukacyjnej Akademii Zarządzania i Rozwoju prowadzonej przez Instytut Biznesu Anna Popek – dziennikarka i prezenterka telewizyjna, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i podyplomowego Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

– „Magia telewizji polega chyba na tym, że pokazuje ona tylko fragment rzeczywistości – kamera „widzi” tylko pewien kadr, nie widzi kontekstu. Bardzo ważne jest więc to, co się w tym kadrze znajdzie oraz to, jak występujemy – z jaką energią, z jakim nastawieniem i z jakim podejściem do drugiej osoby. I oczywiście na końcu – to, co mówimy, a jeszcze później – jak wyglądamy – podkreśla.

 

Juliusz Bolek, który jest Przewodniczącego Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu, absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i Polskiej Akademii Nauk i został wyróżniony nagrodą Finansista Roku uważa, że „W biznesie najważniejszy jest pomysł.

Ale często sam pomysł nie wystarcza.” W swoim wystąpieniu mówi o wielu problemach, z którymi muszą się zmierzyć młodzi adepci biznesu. Z wypowiedzi Juliusza Bolka Przewodniczącego Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu, można się dowiedzieć: na co należy zwrócić szczególną uwagę stawiając pierwsze kroki w biznesie, czego należy się wystrzegać, a co jest absolutnym minimum, które trzeba spełnić.

 

WIĘCEJ: https://azir.edu.pl/wyklad/jak-robic-biznes/

 

Centrum Informacji (KAM) 29.05.2021