Anthony Hopkins – „Wirtuoz. Pojedynek morderców”

 

W dreszczowcu „Wirtuoz. Pojedynek morderców”, laureat nagrody Oscara Anthony Hopkins wcielił się w postać zagadkowego szefa płatnego zabójcy. W tej roli Anson Mount. Nowy film reżysera Nicka Stagliano, w którym wystąpili także Abbie Cornish i Eddie Marsan zadebiutuje już niebawem w Polsce.

 

Tadeusz Kościuszko bohaterem nowego filmu

 

Wirtuoz to bezimienny zabójca na zlecenie, który od swojego mentora otrzymuje najtrudniejsze zadanie w dotychczasowej karierze. Jest opanowany, skrupulatny i działa z morderczą precyzją. Ma za zadanie odnaleźć i zlikwidować zbuntowanego mordercę, nie wie jednak, kto jest jego celem? Wie tylko kiedy i gdzie będzie mógł spotkać swoją przyszłą ofiarę. Co się stanie jeśli na jego drodze pojawi piękna kobieta? Czy zrobi to co mu zlecono?

W roli głównej filmu „Wirtuoz. Pojedynek morderców” wystąpił Anthony Hopkins („Milczenie owiec”). Poza nim w obrazie uczestniczą Anson Mount („Non-Stop”), Abbie Cornish („Jestem Bogiem”), Eddie Marsan („Dżentelmeni”). Reżyserem filmu „Wirtuoz. Pojedynek morderców” jest Nick Stagliano („Good Day For It”), który jest także współscenarzystą i producentem.

„Mentor jest silną postacią. To co mi się najbardziej spodobało to prostota. Nick Stagliano w bardzo prosty sposób ułożył scenariusz. Nie przereżyserował go na papierze. Czasami trzeba przedzierać się przez scenariusze z ogromną liczbą wskazówek scenicznych. Ten z kolei był bardzo klarowny i napisany wprost.” –Opowiada Anthony Hopkins odtwórca głównej roli w filmie „Wirtuoz. Pojedynek morderców”

 

„Każdy ma swoje lato”

„Od zawsze fascynowało mnie, jaki wpływ na ludzi, ma poczucie winy? Dlatego postanowiłem stworzyć opowieść, w której główny bohater, będący w rzeczywistości złym człowiekiem, staje w obliczu poczucia winy, sumienia, współczucia i emocji, które zaczynają przejmować nad nim władzę.” – Wyjaśnia Nick Staglianoreżyser filmu „Wirtuoz. Pojedynek morderców”

Centrum Informacji /BEJ/ 21.04.2021

Related Post