Aptekarze będą szczepić

 

 

Szczepienia przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2 wkraczają w kolejny etap. Po wejściu w życie Ustawy o zawodzie farmaceuty, możliwe stało się wykorzystanie potencjału aptek i ich personelu, aby przyspieszyć proces masowego szczepienia społeczeństwa.

 

Apteka jest często pierwszym miejscem, w którym pacjenci poszukują wsparcia i pomocy. Farmaceuci to grupa zawodowa, która szczególnie dobrze rozumie potrzeby zdrowotne oraz codzienne problemy lokalnych społeczności. Jednocześnie przedstawiciele tej profesji mają szeroką wiedzę i kompetencje, które pozostają niewykorzystane, gdy ich rolę sprowadzimy wyłącznie do sprzedaży leków.

 

„Z tego powodu tak ważne jest rozwijanie opieki farmaceutycznej, która może istotnie odciążyć system ochrony zdrowia i przynieść ogromne korzyści pacjentom. Szczepienia to dobry przykład, jak można zwiększyć dostępność do potrzebnych usług zdrowotnych dzięki farmaceutom. Oczywiście, jak w przypadku każdego nowego rozwiązania, należy działać rozsądnie i dobrze przygotować się do wdrożenia.” – Wyjaśnia Anna Szydłowska – farmaceutka i Dyrektor ds. Opieki Farmaceutycznej Gemini Polska.

 

Centrum Informacji /kam/ 8.05.2021

Related Post