Będzie VII Forum Promocji Turystyki!

„Branża turystyczna nie wierzy łzom.” – można by powiedzieć, parafrazując tytuł słynnego filmu. Turystyka to obszar przedsiębiorczości, który bodajże najboleśniej odczuwa skutki walki z koronawirusem. Tym donioślejsze będzie zapowiedziane na 17 czerwca 2020 roku VII Forum Promocji Turystycznej w Hydropolis we Wrocławiu, na którym będą omawiane najważniejsze i najbardziej gorące sprawy środowiska.

Organizator VII Forum Promocji Turystyki – redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl – wierzy, że już w połowie czerwca 2020 roku sytuacja pandemiczna, w Polsce, będzie na tyle opanowana, że będzie możliwe zorganizowanie wydarzenia. Gdyby tak się stało, byłaby to wieka nadzieja dla branży turystycznej, która jeszcze latem tego roku mogłaby zacząć odrabiać gigantyczne straty finansowe wywołane przez koronawirus, który wiele przedsiębiorstw doprowadził do krawędzi bankructwa.

Uczestnikami VII Forum Promocji Turystycznej będą przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Organizacji Turystycznej, regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych. Tematem obrad ma być dyskusja nad kondycja i przyszłością polskiej branży turystycznej. „Jest o czym dyskutować.” – Uważa Juliusz Bolek Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. – „Z jednej strony przed wieloma przedsiębiorcami stoi widmo bankructwa, z drugiej strony eksperci uważają, że najszybciej po pandemii może odrodzić się turystyka krajowa, co dla wielu, a nawet dla polskiej gospodarki, może mieć ogromne znaczenie, oczywiście pod warunkiem, że Polacy będą dysponować budżetami pozwalającymi na konsumpcję oferty. Należy jednak zauważyć, że strat powstałych między marcem i czerwcem 2020 roku tak łatwo nie da się nadrobić.”

Organizatorami VII Forum Promocji Turystyki są: redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl oraz Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Partnerami: Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego i Polonus. Patronami są: Ministerstwo Rozwoju, Marszałek województwa dolnośląskiego – Cezary Przybylski, Polska Izba Turystyki, Agencja Informacyjna i Instytut Biznesu.

 

Centrum Informacj /DEC/ 1.04.2020

 

Related Post