Centrum Innowacji Technologicznych w Pile staje się faktem

 

Już niebawem rozpoczną się prace związane z budową Powiatowego Centrum Innowacji Technologicznych w Pile. Eligiusz Komarowski – Starosta pilski i Arkadiusz Kubich – wicestarosta, podpisali umowę z wykonawcą Zakładem Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Sławomira Lisiewicza na realizację tej inwestycji.

 

Powiatowe Centrum Innowacji Technologicznych w Pile jest najważniejszą inwestycją, na przestrzeni wielu ostatnich lat, w kształcenie zawodowe uczniów w północnej Wielkopolsce. Jej wartość to blisko 28.000.000 zł, z czego 24.000.000 zł, stanowi wsparcie pieniędzmi pozyskanymi z programów Unii Europejskiej. Jest to rekordowe dofinansowanie jakie pozyskał Powiat Pilski w swojej historii.

 

Projekt Powiatowe Centrum Innowacji Technologicznych w Pile, przygotowany przez Powiat Pilski, został najwyżej oceniony w konkursie na inwestycje w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego i uzyskał prawie połowę, z 50.000.000 zł, zaplanowanych na te inwestycje w północnej Wielkopolsce.

 

https://agencja-informacyjna.com/powiat-odnawia-pile/

 

„Nadrabiamy wieloletnie zaniechania. Już wkrótce młodzież z całego subregionu pilskiego otrzyma jedne z najlepszych w Polsce warunków do kształcenia.” – Komentuje Eligiusz Komarowski – starosta pilski. – „Dzięki zaangażowaniu pracowników Powiatu Pilskiego, współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami m. in.: z Sygnify Poland w Pile, SwissPol, Investa w Pile, Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile i wielu innych, dla uczniów szkół średnich, powstaną nowoczesne pracownie będące wiernym odwzorowaniem linii produkcyjnych.” – Wyjaśnia Eligiusz Komarowski – starosta pilski.

 

Inwestycja będzie przeprowadzona w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje przebudowę pomieszczeń w istniejącym budynku Powiatowego Centrum Edukacji przy ul. Ceglanej oraz rozbiórkę dwóch budynków mu towarzyszących. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 2.600 m2. W drugim etapie zostanie wybudowany nowy obiekt o powierzchni ok. 1.600 m2. W efekcie Powiatowe Centrum Innowacji Technologicznych w Pile będzie mieć powierzchnię 4.200 m2. Będzie ono większe od podobnej placówki w Grzymysławicach koło Wrześni, które powstało w sąsiedztwie zakładów Volkswagena.

 

https://agencja-informacyjna.com/powstanie-centrum-innowacji-technologicznych/

 

„Zakończenie budowy Powiatowego Centrum Innowacji Technologicznych w Pile zaplanowane jest w 2022 roku.” – Zapowiada Eligiusz Komarowski – starosta pilski. – „Wiosną 2023 roku zamierzamy wyposażyć 26 nowych pracowni specjalistycznych m. in.: do nauki elektroniki, obróbki mechanicznej, informatyki, projektowania, mechatroniki samochodowej, robotyki oraz automatyki, dedykowanych uczniom szkół zawodowych, branżowych i techników. Inwestowanie dzisiaj w nowoczesną infrastrukturę kształcenia zawodowego jest bardzo pożądane. To szansa dla młodzieży z Piły, pozostałych gmin powiatu i całej północnej Wielkopolski.” – Uważa Eligiusz Komarowski – starosta pilski.

 

 

Centrum Informacji/13.10.2021

 

Related Post