Cloud Computing i ERP

 

Centralne zarządzanie przedsiębiorstwem, z poziomu pracy zdalnej, staje się możliwe, dzięki najnowszym rozwiązaniom ERP. Programy tego typu działają na danych znajdujących się w chmurze, dzięki temu pozwalają na kontrole wszystkich zasobów organizacji równocześnie. Wdrożenie ich w życie staje się znaczącą oszczędnością czasu oraz poprawia bezpieczeństwo danych.

W dzisiejszej rzeczywistości z pomocą przychodzi technologia Cloud Computing, która wraz z ERP (skrót angielskiego terminu enterprise resource planning po polsku planowanie zasobów przedsiębiorstwa stanowi niemal duet idealny dla rynku małych i średnich przedsiębiorstw w dobie pandemii, kiedy transformacja biznesu w tryb zdalny okazuje się tak realna i niezbędna.

Cloud Computing, czyli inaczej technologia chmur obliczeniowych, w swojej definicji przekazuje odpowiedzialność dostarczenia sprzętu i oprogramowania na administratora, tak by klient mógł przechowywać dane bez konieczności posiadania własnego zaplecza infrastruktury informatycznej. Takie usługi ma w swojej ofercie spółka SerwNet, który jako doświadczony partner organizacji technologicznych nieustająco podąża za zmieniającym się światem i trendami w technologii. Dzięki współpracy z Sage Symfonia, dedykowanemu małym i średnim przedsiębiorcom, zarządzanie biznesem, pozwalają na znaczną oszczędność czasu i przy tym także redukcję kosztów.

Piotr Suwałowski - Prezes Zarządu SerwNet Sp. z o.o. Fot. Maciej Suwałowski https://www.instagram.com/magicweddingphotographer/
Piotr Suwałowski – Prezes Zarządu SerwNet Sp. z o.o. Fot. Maciej Suwałowski https://www.instagram.com/magicweddingphotographer/

„Cloud to narzędzie, które z sukcesem wykorzystane jest jako rozwiązanie do zoptymalizowania konieczności pracy zdalnej. Dzięki temu home office jest możliwy i skuteczny na poziomie tradycyjnego podejścia do prowadzenia biznesu.” – Uważa Piotr Suwałowski, Prezes Zarządu SerwNet. – „Moduły takie jak finanse, księgowość, kadry czy zarządzanie łańcuchem dostaw – to tylko nieliczne z elementów, które można odpowiednio wesprzeć wdrożonym systemem ERP osadzonym w chmurze. Doceniając wydajność tego rozwiązania należy pamiętać, że cloud computing można stosować również na miejscu w przedsiębiorstwie, nie tylko do pracy poza biurem.”– Jest przekonany Piotr Suwałowski, Prezes Zarządu SerwNet Sp. z o.o.

Sage Symfonia ERP jako system mogący działać w chmurze pozwala przedsiębiorcom na integrację informacji z różnych działów zarządzania przedsiębiorstwem. Specjaliści SerwNet potrafią uelastycznić i dopasować funkcjonalność systemu niemal do każdej branży i biznesu. Umożliwia to przedsiębiorstwom m. in. kontrolę finansów, działu sprzedaży, inwentaryzację, innych działów przedsiębiorstwa i to wszystko bez konieczności inwestycji w infrastrukturę  informatyczną. Możliwość logowania się z dowolnego miejsca na świecie staje się odpowiedzią na reorientację przedsiębiorstwa z biura na pracę zdalną. Dzięki niemu zarówno kierownik, jak i pracownicy będą mieli dostęp do zasobów organizacji po jednym kliknięciu w ich domach.

 

Centrum Informacji /com/ gospodarka 23.12.2020