Cud platformy treningowej  

Kiedy w marcu 2020 roku zamknięto siłownie, kluby sportowe, fitness i baseny moja aktywność spadła praktycznie do zera. Efektem było niestety znaczące przybranie na wadze, którego nawet ograniczenie jedzenia nie jest w stanie zmniejszyć.

Moi znajomi się nie poddali. Zaczęli ćwiczyć w domu. Nie wiem jak to robili? Osobiście w mieszkaniu nie mam warunków do podskoków czy machania nogami. Trudno mi też wyobrazić sobie, że wanna jest basenem, nawet nie dużym. Dlatego zdziwieniem reagowałem na informacje o codziennych treningach sportowych, które sobie moi znajomi fundowali sobie w domu.

Teraz wiem, że istnieje możliwość pielęgnowania aktywności fizycznej dzięki platformie treningowej online Yes2Move, którą, po wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 uruchomił Benefit Systems. Przyszli z odsieczą wszystkim skazanym w ostatnim roku na „areszty domowe”.

Inicjatywa Benefit System godna jest pochwały, ponieważ aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Brak ruchu to nie tylko groźba nadwagi i otyłości, ale proszenie się o choroby takie jak cukrzyca, problemy z wątrobą, wzrost ryzyka nowotworów czy choroby układu krążenia. Poszukiwanie rozwiązań jak wspierać ludzi w ich potrzebach dotyczących aktywności jest ogromnie ważne. To także walka z ryzykownym trendem jakim jest binge-watchingu (kompulsywne oglądanie seriali), który przybrał na sile w czasie restrykcji sanitarnych w czasie pandemii.

Benefit System jako operator klubów fitness (m. in.: Zdrofit, Fabryka Formy, S4) w zaledwie 3 tygodnie po ogłoszeniu pierwszej „kwarantanny narodowej” w marcu 2020 roku uruchomił platforma treningowa Yes2Move.

W ciągu roku stworzono ponad 800 godzin filmów instruktażowych, stworzonych we współpracy z blisko setką ekspertów z obszaru fitness i zdrowego stylu życia, a użytkownicy wykonali 170.000 treningów w formule internetowej. Przez rok działalności platforma treningowa Yes2Move wygenerowała ponad 2.700.000 odsłon. Same treningi live, które na początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na platformie es2Move odbywały się 3 razy dziennie, to łącznie 30.000 minut transmisji bez przerwy.

Działania Benefit System związane z uruchomieniem platformy treningowej Yes2Move są godne podziwu i szacunku.

Kiedy myślę o społecznej odpowiedzialności biznesu to właśnie ten przykład jest jednym z najlepszych. Przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 został zaciągnięty gigantyczny „dług zdrowotny”, którego nie da się spłacić. Dzięki Benefit System straty zdrowotne polskiego społeczeństwa są mniejsze i za to chwała.

Centrum Informacyjne, Refleksje, Jak się zarabia, 14.05.2021

Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu

Related Post