Cyberspotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem

Maj jest miesiącem, który kojarzy się z Targami Książki, które niestety w tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa zostały odwołane. Są jednak instytucje, które nie rezygnują ze spotkań i starają się odnaleźć w nowej, internetowej rzeczywistości. Wyzwanie to podjęła Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego.

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego podjęła współpracę z wydawcami oraz autorami. Efektem tego jest seria spotkań internetowych pod nazwą “E-spotkania z książką”. Inicjatywa pozwoli wszystkim zainteresowanym na wirtualne spotkania autorskie. Spotkania z książką prowadzone będą na żywo z Warszawskiej Galerii Delfiny.

Pierwszym z cyklu będzie spotkanie z Rafałem A. Ziemkiewiczem, jednym z najciekawszych i kontrowersyjnych pisarzy. Tematem spotkania z autorem jest premiera jego książki “Cham niezbuntowany” wydana przez Fabrykę Słów. Spotkanie poprowadzi Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika Do rzeczy.

Książka “Cham niezbuntowany” wyjaśnia narodowe działania Polaków, ich wybory i wewnętrzne konflikty. Autor w sposób subiektywny opisuje tematy budzące emocje, opatrując je rozsądną argumentacją. Rafał Ziemkiewicz wspomina także o sprawach współczesnych, których korzenie tkwią w historii.

Rafał A. Ziemkiewicz to polski dziennikarz, publicysta i pisarz fantastycznonaukowy. Studiował na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Był wielokrotnie nagradzany, m.in trzykrotnie prestiżową nagrodą imienia Janusza Zajdla. Wśród publikacji Rafała Ziemkiewicza są zbiory opowiadań: “Władca szczurów”, “Skarby stolinów”, “Zero złudzeń”, “Czerwone dywany, odmierzony krok”, “Śpiąca królewna”, “Cała kupa wielkich braci”, “Coś mocniejszego”, “Władca Szczurów”; powieści: “Wybrańcy bogów”, “Pieprzony los Kataryniarza”, “Walc stulecia”, “Ciało obce”, “Ognie na skałach”, “Żywina”, “Zgred”; publicystyka: “Zero zdziwień”, “Viagra mać”, “Frajerzy”, “Polactwo”, “Michnikowszczyzna. Zapis choroby”, “Czas wrzeszczących staruszków”, “W skrócie”, “W sieci”, “Wkurzam Salon”, “Myśli nowoczesnego endeka”, “Uwarzałem że”, “Jakie piękne samobójstwo”, “Życie seksualne lemingów”, “Pycha i Upadek”,”Złowrogi cień Marszałka”, “Sanacja czy Demokracja”, “A więc wojna!”.

Centrum Informacji /27.05.2020

Related Post