Daria Kubrak wspiera dzieci

Dzięki pięknym obrazom Darii Kubrak udało się zebrać ponad 30.000 złotych, które zostaną przeznaczone dla dzieci. Taką kwotę uzyskano podczas aukcji jaka miała miejsca w trakcie spotkania autorskiego Tomasza Sakiewicza.

 

Do aukcji obrazów Darii Kubrak doszło podczas spotkania promocyjnego dotyczącego najnowszej książki „Pociąg życia. Bajki dla Kostka i Mateuszka” Tomasza Sakiewicza redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”. Odbyła się ona w kultowej Galerii Delfiny na warszawskim Powiślu. Za obrazy Darii Kubrak wylicytowano 30.000 złotych. Zdobyte pieniądze zostaną przekazane dla najmłodsi z domów dziecka, którzy są podopiecznymi Fundacji Red is Bad.

 

„Fundacja Red is Bad od początku opiekowała się kombatantami II wojny światowej i żołnierzami wyklętymi. Koncentruje się na pomocy w opiece socjalnej, zapewnia całodobową opiekę pielęgniarską. Od dwóch lat Fundacja Red is Bad troszczy się także o dzieci. Wynika to ze zjawiska sztafety pokoleń, która pokazuje, że dzieci powinny poznawać historię Polski. Zależy nam aby wiedzę przekazywać bezpośrednio od osób, które były uczestnikami historycznych wydarzeń. W 2019 roku został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci z domów dziecka. Otrzymaliśmy blisko 4.500 prac plastycznych. W efekcie zostało nagrodzonych 3.200 dzieci. Teraz pracujemy nad tym aby nagordzić jeszcze 500. Dzięki aukcji obrazów Darii Kubrak zorganizowanej w galerii Delfiny uda się to przedsięwzięcie zakończyć sukcesem”. – Wyjaśniła Aleksandra Świkszcz, doradca zarządu Fundacji Red is Bad.

 

Tomasz Sakiewicz osobiście podziękował na Twiterze Galerii Delfiny, braciom Krasickim i agencji Art Media za wsparcie, które umożliwiło przeprowadzić aukcję i zebrać potrzebne pieniądze. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki pomocy Fundacji XBW im. Ignacego Krasickiego, Fundacji Trzy Trąby oraz partnerom komercyjnym.

 

Daria Kubrak jest jedną z najlepszych na świecie graficzek od bajek. Jej ilustracje zdobią zbiór opowiadań „Pociąg życia. Bajki dla Kostka i Mateuszka” Tomasza Sakiewicza, jaki ukazał się staraniem Wydawnictwa M. Książka jest dostępna również jako e-book i audiobook, gdzie można się z nia zapoznać w znakomitej interpretacji Marcina Kobierskiego i autora książki. Obie wersje są dostępne m.in. w wirtualnej księgarni Legimi.

 

Centrum Informacji /BEJ/ kultura 15.12.2019

Related Post