Dlaczego warto pracować podczas studiów?

 

„Decyzja, co studiujący będą robić po studiach, bardzo często zmienia się jeszcze w ich trakcie. Dlatego tak istotne jest odnalezienie przez studentów tego w czym czują się najlepsi i jak najwcześniejsze rozpoczęcie pracy.” – Uważa Adam Łącki, prezes zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl). Krzysztof Krystowski, prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie, podkreśla, że na początku drogi zawodowej ważne jest znalezienie swojego „mistrza”, a Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Żabka Polska, opowiada o możliwościach rozwoju zawodowego, jakie firma daje studentom.

„Student musi sobie zdawać sprawę z tego, jakie ma predyspozycje, co sprawia mu przyjemność, a chciałby, żeby jeszcze jemu za to ktoś zapłacił.” – Spostrzega Adam Łącki prezes zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. – „Jeżeli rozpocznie się praktykę wcześniej, okaże się, że może jednak chce się robić zawodowo coś innego, że można zacząć pracować w zupełnie innej branży i że ona odpowiada. Wtedy, dzięki takiej weryfikacji, jest szansa na zmianę kierunku. Można też skończyć wybrany kierunek studiów, a mimo wszystko myśleć o pracy w zupełnie innej branży. — Zaznacza Adam Łącki prezes zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej, podając siebie za przykład, albowiem ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu, a odnalazł swoją karierę zawodową w świecie finansów.

Podobnego zdania jest Krzysztof Krystowski, prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie. Według niego, pierwszą pracę warto rozpocząć jeszcze w czasie studiów. – „Buduje to siłę człowieka, odporność i lepsze rozeznanie w prawdziwym świecie.” – Uważa Krzysztof Krystowski, prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie podkreśla, że na początku zawodowej drogi warto znaleźć mistrza, który jest nie tylko wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie, ale przede wszystkim może być autorytetem, także życiowym. – „Wtedy ta nauka zupełnie inaczej idzie i efekty są lepsze.” – Dodaje Krzysztof Krystowski, prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie.

Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Żabka Polska, wymienia możliwości oferowane przez przedsiębiorców studentom. To m. in. staże, praktyki, a także program „Kreatorzy produktów”, umożliwiający tworzenie propozycji produktów, które mogą trafić na sklepowe półki. Jak przekonuje Alfred Kubczak dyrektor ds. korporacyjnych Żabka Polska, rozwój sieci świadczy o jej wyjątkowości. – „Warto zobaczyć, jak wygląda od środka przedsiębiorstwo, które było w stanie w ciągu niespełna czterech lat przeobrazić całą swoją sieć do zupełnie nowego formatu.” – Zachęca Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Żabka Polska.

Na platformie edukacyjnej azir.edu.pl zamieszczane są wypowiedzi ludzi sukcesu: znanych menedżerów, przedstawicieli nauki i sztuki. Opowiadają oni o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Akademia Zarządzania i Rozwoju to nowy projekt Instytutu Biznesu. Partnerem strategicznym jest Żabka Polska.

 

Centrum Informacji /KD/ 23.11.2020

Related Post