Emitel o IoT, SmartCity i wearables

„Po odmrożeniu gospodarki, zniesieniu zasad izolacji społecznej nie wrócimy do świata, który znaliśmy sprzed pandemii.” – Powiedział dla ISBTech Andrzej Kozłowski, Prezes Emitel. Ekspert zauważa, że teraz procesy digitalizacji biznesu i życia codziennego przyspieszą.

Andrzej Kozłowski przekonuje, że minęły dopiero dwa miesiące i jak ostatecznie ukształtuje się świat w wyniku pandemii wirusa SARS-CoV-2 jeszcze nie jest wiadome. Zasady współpracy z dostawcami i kontrahentami mogą się zmienić, a dla wielu przedsiębiorstw oznacza to przebudowę całego łańcuchu dostaw. Jak zauważa Prezes Andrzej Kozłowski narzędzia komunikacji przeszły pozytywnie test w czasie pandemii. Wiele organizacji, w tym również Emitel, potrafiły dostosować się i efektywnie działać korzystając z tzw. home office (zdalna praca w domu). Dostęp do internetu i stabilne łącze są dziś, w obecnej trudnej sytuacji, tak samo ważne jak energia elektryczna.

„Kluczowy dla przyszłości będzie dalszy rozwój rozwiązań z zakresu IoT i SmartCity.” – Wyjaśnia Andrzej Kozłowski – Prezes Emitel. – „Pozwolą nam one prowadzić wiele spraw bez wychodzenia z domu, a inteligentne urządzenia typu wearables (urządzenia ubieralne, komputer ubierany – ubrania oraz akcesoria zawierające w sobie komputer oraz zaawansowane technologie elektroniczne) będą wyposażane w coraz więcej czujników monitorujących nasz stan zdrowia. Internet Rzeczy zacznie zagarniać coraz więcej obszarów życia codziennego. W medycynie jest to już tak powszechne, że doczekało się własnej nazwy – IoMT (Internet of Medical Things).” – Dodaje Andrzej Kozłowski Prezes Emitel.

Według eksperta trendy technologiczne się nie zmienią, ale nabiorą przyspieszenia. Czeka nas robotyzacja przemysłu, rozwój ASI (Artificial Superinteligence – sztuczna superinteligencja), inteligentnych rozwiązań dla miast i urządzeń Internetu Rzeczy. „Wszystkie nowe rozwiązania, praca w trybie zdalnym, większe wykorzystanie chmur obliczeniowych, czujniki i urządzenia, które nosimy przy sobie, będą produkowały coraz więcej danych. I na zwiększone zapotrzebowanie na przesyłanie danych musimy przygotować infrastrukturę. Szybka budowa sieci 5G właśnie nabrała jeszcze większego sensu.” – Uważa prezes Andrzej Kozłowski.

 

Centrum Informacji /KAM/ Źródło: ISBTech 15.05.2020

Related Post