Emitel: Raport Zaangażowania Społecznego

Emitel ogłosił najnowszy Raport Zaangażowania Społecznego. Spółka w ten sposób podsumowała najważniejsze wydarzenia w zakresie działań podejmowanych w obszarze ochrony środowiska naturalnego, społecznej odpowiedzialności oraz ładu korporacyjnego.

Emitel prowadzi działalność w sposób odpowiedzialny.” – Można przeczytać we wstępie dokumentu. – „W codziennej pracy i planach strategicznych spółka łączy realizację celów biznesowych z działaniami, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby wszystkich grup interesariuszy: klientów, pracowników, partnerów biznesowych, akcjonariuszy oraz lokalnych społeczności.”

„Wybuch pandemii COVID-19 to wielkie wyzwanie biznesowe dla wielu firm. Ale to nie wszystko.” – Wyjaśnia Andrzej Kozłowski – Prezes Zarządu Emitel. – „Podobnie jak pacjenci testowani na obecność wirusa, firmy na całym świecie przechodzą obecnie test odpowiedzialności społecznej. To takie chwile najcięższej próby weryfikują nasza gotowość do niesienia pomocy i empatii. Jestem przekonany, że Emitel ten test w tych wyjątkowych okolicznościach zdaje. Zachęcam do lektury raportu, w którym przedstawiamy nasze działania w sferze ESG w ubiegłym roku. A korzystając z okazji, chciałbym wszystkim życzyć dużo zdrowia i wytrwałości oraz pełnych radości, ciepła, spokoju Świąt Wielkanocy. Przeżyjmy ten czas w sposób odpowiedzialny. Zostańmy w domu.” – Przekonuje Andrzej Kozłowski.

Spółka Emitel znajduje się ścisłej czołówce Polskich przedsiębiorstw wprowadzających w życie zasady społecznego zaangażowania biznesu. Dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia. Rok 2019 obfitował w szereg nagród od instytucji, które doceniły działania Emitela. To m.in. wyróżnienie w 42. edycji Raportu CSR, nagrody Human Capital Investor, Pracodawca Przyjazny Pracownikom, Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Pracodawca Godny Zaufania czy Inwestor w Kapitał Ludzki. To także wysokie noty w badaniu GRESB, którego Emitel jest uczestnikiem już od kilku lat.

 

Centrum Informacji /KAM/ gospodarka 15.04.2020

Related Post