ESG na celowniku Forum Rozwoju

Forum Rozwoju odbywa się ramach cyklu „Gospodarka – inwestycje – innowacje. Wyzwania dla polski na najbliższą dekadę” przez przez Forum Polskiej Gospodarki. W czasie wydarzenia odbędzie się debata  „ESG – czyli jak planować i raportować zrównoważony rozwój”.

W czwartek 17 marca 2022 r. o godz.14.00 rozpocznie się Forum Rozwoju odbywające się ramach cyklu „Gospodarka – inwestycje – innowacje. Wyzwania dla polski na najbliższą dekadę”. Tematem dyskusji będzie rozwój i bezpieczeństwo polskiego sektora energetycznego, nowoczesne instrumenty finansowe jako szansa na większy dostęp do kapitału rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Uczesnicy będą szukali odpowiedzi na pytanie: „Jak wojna na Ukrainie wpłynie na strategie ESG?”

Podczas Forum Rozwoju odbywa się ramach cyklu „Gospodarka – inwestycje – innowacje. Wyzwania dla polski na najbliższą dekadę” przez przez Forum Polskiej Gospodarki, o godz. 17.00 odbędzie się także a panel „ESG – czyli jak planować i raportować zrównoważony rozwój” organizowany przez Instytut ESG. Podczas tej debaty poruszone zostaną następujące zagadnienia: „Kogo i od kiedy będzie obejmował obowiązek raportowania ESG?”, „Dlaczego Unia Europejska nakłada obowiązek raportowania? Czy istnieje on także w innych częściach świata?”, „Jak wojna na Ukrainie wpłynie na strategie ESG”, „W jaki sposób polskie przedsiębiorstwa mogą zaangażować się w pomoc uchodźcom, którzy schronienia szukają w Polsce? W jakich jeszcze – poza pomocą humanitarną czy wsparciem dla pracowników i organizacji, dotkniętych bezpośrednio wojną – mogą wykazać aktywność przedsiębiorcy, w zakresie ESG?”, „Jakie skutki wywoła niewypełnienie obowiązku raportowania ESG?”

W debacie „ESG – czyli jak planować i raportować zrównoważony rozwój” organizowanej przez Instytut ESG wezmą udział przedstawiciele organizacji doradczych: Deloitte – (międzynarodowa sieć spółek handlowych świadczących usługi doradcze i audytorskie) i CMS McKinsey oraz przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji, raportujących czynniki niefinansowe. Moderatorem dyskusji będzie Damian Kuraś – dyrektor Instytutu ESG.

Partnerem Głównym Forum Rozwoju odbywa się ramach cyklu „Gospodarka – inwestycje – innowacje. Wyzwania dla polski na najbliższą dekadę” przez przez Forum Polskiej Gospodarki jest Bank Gospodarstwa Krajowego, partnerem – Lotos, partnerami wspierającymi Agencja Rozwoju Przemysły i Grupa Inwest, a partnerem merytorycznym Instytut ESG.

Centrum Informacji, /ART/ 15.03.2022

Related Post