Ferrero bierze Eat Natural

 

Grupa Ferrero, światowy potentat na rynku słodyczy, w ciągu najbliższych miesięcy 2021 r. przejmie Eat Natural – producenta wysokiej jakości batonów zbożowych, zapiekanego muesli i granoli.

Grupa Ferrero, która w Polsce posiada własną fabrykę słodyczy w pod Grójcem (Belsk Duży), w swojej strategii założyła utrzymanie i umacnianie autentyczności marki Eat Natural. Jednocześnie planuje wsparcie w zdobywaniu nowych rynków oraz dostarczaniu na nie produktów, a także pozyskiwanie nowych segmentów rynku. W ramach tej transakcji Grupa Ferrero przejmuje zakłady produkcyjne w Halstead w Wielkiej Brytanii, zachowując ten sam zespół kierowniczy i zatrudnionych już pracowników przedsiębiorstwa.

„Ze strategicznego punktu widzenia włączenie Eat Natural świetnie wpisuje się w plany Grupy Ferrero, która w dalszym ciągu wzmacnia swoje globalne wpływy i rozszerza ofertę produktów w segmencie zdrowych przekąsek.” – Wyjaśnia Giovanni Ferrero, prezes zarządu Grupy Ferrero. – „Eat Natural to rodzinne przedsiębiorstwo, którego wartości są w dużej mierze zbliżone z misją Ferrero. Tak jak my, Eat Natural wykazuje głęboką troskę o dobro konsumentów, środowiska naturalnego i społeczności, w których prowadzi swoje działania. Bardzo się cieszę, że będę mógł powitać Eat Natural w Grupie Ferrero. – Dodaje Giovanni Ferrero, prezes Zarządu.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że będziemy mogli dołączyć do Grupy Ferrero.” – Deklaruje Praveen Vijh – współzałożyciel Eat Natural. – „Ferrero to świetna organizacja i jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy zaproszenie, by wejść do jej rodziny. Wyznajemy wiele wspólnych wartości i mamy wspólną misję – sprawić, by zdrowsze przekąski stały się dostępne dla każdego. Tak jak my, Ferrero przykłada wielką wagę do doboru składników, uzyskania wyjątkowego smaku i tworzenia historii. Nie możemy się już doczekać rozpoczęcia współpracy.” – Oświadczył Deklaruje Praveen Vijh – współzałożyciel Eat Natural.

Transakcja zostanie sfinalizowana w najbliższych miesiącach, z zastrzeżeniem spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia i uzyskania pozwoleń organów regulacyjnych.

Centrum Informacji /KAM/ 9.01.2021

Related Post