Finał wyzwania HealthyCities dla zdrowia i planety

Grupa Lux Med zaproponowała akcję HealthyCities. Uczestnicy przez cały czerwiec 2021 roku mieli szansę zadbać o zdrowie i jednocześnie przyczynić się do nasadzenia nowych drzew w wybranym województwie.

W ramach wyzwania HealthyCities uczestnicy zrobili 375.000.000 kroków, a w nagrodę Grupa Lux Med posadzi łącznie ponad 300.000 drzew, czyli około 50 hektarów lasów w całej Polsce. W akcji wzięło udział prawie 4.000 uczestników. W drużynowej rywalizacji zwyciężyło województwo kujawsko-pomorskie, w którym Grupa Lux Med, we współpracy z Lasami Państwowymi, posadzi największy las.

Do udziału w wyzwaniu wystarczyło pobrać darmową aplikację HealthyCities i każdego dnia chodzić – najlepiej wykonywać 6.000 kroków. Jest to minimum dziennej aktywności fizycznej zalecanej przez Światową Organizację Zdrowia dla dorosłego człowieka. Jest to niezbędne dla utrzymania organizmu w zdrowiu i dobrej kondycji.

„Elementem Misji Grupy Lux Med jest czynienie świata lepszym. Projekt HealthyCities pokazał, że wspólnie można dbać o siebie i o środowisko. Ogromnie cieszy mnie tak duże zaangażowanie uczestników, którzy nie tylko zdrowo rywalizowali, ale też dzielili się osiągnięciami i motywowali na co dzień.” – Deklaruje Anna Rulkiewicz – Prezes Grupy Lux Med. – „Serdecznie dziękuję każdemu, kto dołączył do wyzwania HealthyCities. Determinacja i wysiłek wszystkich uczestników przyczyniły się do tego, żejesienią zasadzimy 300.000 drzew w całej Polsce! Jeden hektar lasu w ciągu 24 godzin wytwarza około 700 kilogramów tlenu. To dobowe zapotrzebowanie na tlen dla 2.500 osób. Dzięki HealthyCities mogliśmy wspólnie zadbać o zdrowie, a teraz zasadzimy 50 hektarów lasów, które przyczynią się do zdrowszego otoczenia dla nas wszystkich.” – Mówi Anna Rulkiewicz – Prezes Grupy Lux Med.

Wyzwanie HealthyCities to szersza inicjatywa o międzynarodowym zasięgu, realizowana przez Bupa, której częścią jest Lux Med. Grupa Lux Med podejmuje szereg działań przyjaznych środowisku, m. in.: liczy swój ślad węglowy, ogranicza emisję CO2, nabywa energię pochodzącą z odnawialnych źródeł, a także wymienia swoją flotę samochodową na mniej emisyjną. Zdrowe środowisko to zdrowy człowiek – oba te obszary są filarami zrównoważonego rozwoju Grupy Lux Med, która stawia na szeroko pojętą profilaktykę zdrowotną wyrażającą się także w trosce o środowisko.

Centrum Informacji /ART/ 8.08.2021

Related Post