Inwestycje czempiona polskiego mleczarstwa

 

Grupa Mlekovita jest liderem polskiego sektora rynku mleczarstwa.  Rok 2020 był rekordowy dla tego podmiotu gospodarczego względem osiągniętych przychodów, wprowadził on na rynek ponad 30 nowości produktowych. Konsekwentne poszerzanie asortymentu to efekt inwestycji w rozwój bazy technicznej, technologicznej i handlowej, na które tylko w 2020 roku Mlekovita przeznaczyła 100.000.000 zł.

Hitami 2020 r. okazały się przede wszystkim „Kajmak Kuchmistrza”, batoniki twarogowe „MiaMu” oraz nowe jogurty „Polskie bez laktozy”, które na dobre rozgościły się na sklepowych półkach oraz w kuchniach polskich konsumentów.

Oferta Mlekovita liczy już ponad 1.000 produktów – od tak podstawowych jak mleko, masło czy sery, przez śmietanki i produkty fermentowane, po przekąski i desery, produkty BIO i bez laktozy czy produkty z kategorii fitness i sport. Proponujemy konsumentom najwyższej jakości wyroby mleczarskie.” – Opowiada Dariusz Sapiński – prezes zarządu Grupy Mlekovita. – „W 2020 r. Mlekovita wprowadziła na rynek ponad 30 nowych produktów. Jako pierwsza i dotąd jedyna w Polsce rozpoczęła produkcję batoników twarogowych w linii „MiaMu”, które jako zdrowa i wartościowa przekąska z powodzeniem zastępują tradycyjne słodycze. Mlekovita zaproponowała konsumentom także m.in. „Kajmak Kuchmistrza”, czyli gęstą, kremową masę krówkową, oraz nowe jogurty w linii „Polskie bez laktozy”. W 2021 roku dla wielbicieli mlecznych specjałów marki Mlekovita planujemy kolejne rozszerzenie asortymentu. Będą to o nowe warianty już znanych produktów oraz zupełnie nowe, innowacyjne propozycje.” – Zapowiada Dariusz Sapiński – prezes zarządu Grupy Mlekovita.

W 2020 roku Mlekovita poczyniła wielkie inwestycje w rozwój bazy technicznej i  technologicznej o wartości ponad 100.000.000 zł, dzięki którym możliwe było rozpoczęcie produkcji nowych artykułów spożywczych. W zakładzie w Pilicy uruchomiono pierwszą w Polsce linię technologiczną do produkcji batoników twarogowych, oferowanych w ramach marki „MiaMu”. Z kolei w oddziale w Świeciu ruszyła linia do produkcji mleka zagęszczonego w tubkach pod marką „Wypasione” i masy krówkowej pod marką „Kajmak Kuchmistrza”. Mlekovita kontynuowała także prace nad rozwojem linii produktów bez laktozy. Wprowadziła do oferty m.in. jogurt „Polski bez laktozy” w dwóch wariantach smakowych: gruszka i truskawka w kubku o pojemności  150 g. Mlekovita w ramach testu zaproponowała także nową linię dań gotowych „Bistro Minutka” – paluszki serowe w panierce, której rozwój planowany jest w 2021.

Mlekovita w 2020 r. uruchomił również nowe kanały sprzedaży, czyli dwa sklepy internetowe: www.sba.com.pl  z artykułami o dużej zawartości białka i www.mlekovitka.pl , oferujący nie tylko szeroki asortyment produktów mleczarskich, ale i szereg innych artykułów spożywczych i przemysłowych.

 

Centrum Informacji /kam/ 01.02.2021

Related Post