Jak zostać lekarzem i wygrać rozmowę kwalifikacyjną

„Przyszły lekarz musi przede wszystkim zastanowić się, czy potrafi być konsekwentny, ponieważ pacjenci często nas zaskakują. Wydaje nam się, że pacjent ma błahe schorzenie, a okazuje się, że jest zupełnie inaczej.” – Opowiada prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński – światowej sławy otolaryngolog, audiolog i foniatra, twórca i dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu, w najnowszym filmie opublikowanym na platformie edukacyjnej Akademii Zarządzania i Rozwoju – azir.edu.pl.

https://azir.edu.pl/wyklad/jaki-powinien-byc-przyszly-lekarz/

Na platformie edukacyjnej Akademii Zarządzania i Rozwoju azir.edu.pl regularnie zamieszczane są nowe filmy z wypowiedziami ludzi sukcesu: znanych menedżerów, przedstawicieli nauki, kultury i sztuki. Opowiadają oni o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Kilkuminutowe filmy, nagrane specjalnie dla Akademii Zarządzania i Rozwoju, stworzonej przez Instytut Biznesu, można oglądać bezpłatnie. Partnerem strategicznym AZiR jest Żabka Polska.

Prof. Henryk Skarżyński podkreśla, że lekarz powinien rozwijać swoją wyobraźnię, korzystając z różnych dziedzin, a jego wiedza nie powinna ograniczać się do znajomości grup krwi czy leków. W innym wypadku nie będzie dobrym lekarzem.

https://azir.edu.pl/wyklad/jak-przygotowac-sie-na-rozmowe-kwalifikacyjna/

„Jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną? – Na pewno najważniejszą kwestią jest bycie świadomym, z kim mamy umówioną rozmowę – nie chodzi tylko o to, z kim personalnie i jaką funkcję ta osoba pełni w danej organizacji. Często się tak zdarza, że kandydaci wysyłają wiele aplikacji i po prostu nie pamiętają, do jakiej jednostki i do jakiej branży przychodzą na spotkanie. My zwracamy uwagę na to, czy ktoś jest zmotywowany do tego, żeby związać się właśnie z nami, chociażby na krótkotrwałą przygodę.” – Ujawnia Małgorzata Frankowska – Dyrektor Human Resources w Benefit Systems, która od ponad 20 lat pracuje w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim, w organizacjach o różnym profilu działalności. Według niej, pożądane cechy kandydata do pracy, z punktu widzenia rekruterów, to: inicjatywa, otwartość, ciekawość świata czy chęć do rozwoju.

https://azir.edu.pl/wyklad/jak-robic-biznes/

Centrum Informacyjna /KAM/ 9.03.2021

Related Post