Jak zostać menedżerem?

 

Aby zostać menedżerem trzeba się uczyć, uczyć i jeszcze raz uczyć. Mieć otwarty umysł, szukać mentorów i rozumieć zależności, jakie funkcjonują w gospodarce.” – Uważa Andrzej Szumowski, wiceprezes zarządu Wyborowa Pernod Ricard i prezes zarządu Stowarzyszenia Polska Wódka, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju.

O studiowaniu politologii opowiada Dawid Piekarz, wiceprezes Instytutu Staszica, a możliwości zawodowe dla absolwentów farmacji przybliża słuchaczom Akademii Zarządzania i Rozwoju Mariusz Kisiel, farmaceuta i prezes Związku Aptek Franczyzowych.

Na platformie edukacyjnej azir.edu.pl regularnie zamieszczane są nowe filmy z wypowiedziami ludzi sukcesu: znanych menedżerów, przedstawicieli nauki, kultury i sztuki. Opowiadają oni o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Kilkuminutowe filmy, nagrane dla Akademii Zarządzania i Rozwoju, można oglądać bezpłatnie. Projekt AZiR jest realizowany przez Instytut Biznesu. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

Jak podkreśla Andrzej Szumowski, jeżeli będziemy starali się lepiej zrozumieć nie tylko zależności funkcjonujące w gospodarce, ale i otaczający nas świat, mamy szansę, aby w przyszłości umieć zarządzać i przy odrobinie szczęście nawet stanąć na czele organizacji, korporacji, agencji rządowej czy ministerstwa. „To nie jest łatwy kawałek chleba, mówię to z własnego doświadczenia, natomiast daje satysfakcję, bo nie ma nic piękniejszego od poczucia odpowiedzialności za innych.” – Wyjaśnia Andrzej Szumowski, wiceprezes zarządu Wyborowa Pernod Ricard i prezes zarządu Stowarzyszenia Polska Wódka.

Według Andrzeja Szumowskiego, warto rozważyć studia prawnicze, ponieważ prawo towarzyszy w każdej dziedzinie życia, a jego znajomość przydaje się zawsze i wszędzie. – „Prawo znakomicie rozszerza horyzonty. Powoduje, że rozumiemy życie – zależności, jakie powstają w relacjach międzyludzkich, między przedsiębiorstwa, między państwami” – Jest przekonany Andrzej Szumowski– wiceprezes zarządu Wyborowa Pernod Ricard i prezes zarządu Stowarzyszenia Polska Wódka, który sam jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Dodaje on także, że studia prawnicze są dla osób o otwartych umysłach i określonej wrażliwości, które patrzą na świat holistycznie, dociekają, chcą się uczyć, a także czują po skończeniu studiów odpowiedzialność za tych, którym zabrakło w życiu szczęścia. Zdaniem Andrzeja Szumowskiego prawnik może być „przewodnikiem” dla wielu innych, nieprawniczych zawodów. Czym warto kierować się przy wyborze studiów? O tym więcej w wypowiedzi Andrzeja Szumowskiego dla Akademii Zarządzania i Rozwoju pod adresem:

www.azir.edu.pl/wyklad/prawo-rozszerza-horyzonty/

Zdaniem Dawida Piekarza, eksperta ds. komunikacji strategicznej i wiceprezesa Instytutu Staszica, politologia i nauki polityczne mogą być bardzo dobrym wyborem studiów. Warunkiem jest jednak posiadanie pomysłu na wykorzystanie w późniejszym życiu zawodowym wiedzy zdobytej w ich trakcie. – „Trzeba się potem w życiu rozwijać, bo raczej mało kto będzie miał taki komfort, jaki mieli nasi rodzice, że w jednym zawodzie przepracuje całe życie. To jest też kwestia dobudowywania sobie do tego innych kompetencji, także na poziomie np. drugiego kierunku studiów, studiów podyplomowych lub doktoratu, jeśli ktoś ma takie ambicje. – Uważa Dawid Piekarz, wiceprezesa Instytutu Staszica.

„Politologia przygotowuje do bardzo szerokiego spektrum zawodów. To bardzo dobra, bo szeroka, podstawa.” – Przekonuje Dawid Piekarz wiceprezes Instytutu Staszica. Jak podkreśla, absolwent Wydziału Politologii może pochwalić się nie tylko rozległą wiedzą z dziedziny nauk społecznych, ale także m.in. dobrą znajomością podstaw prawa. Kierunek ten ułatwia również rozwijanie takich umiejętności, jak pisanie, komunikowanie czy znajomość działania mediów. Według Dawida Piekarza, studia politologiczne są właściwym wyborem, jeżeli zamierzamy wiązać naszą przyszłość z komunikacją i public relations lub rozważamy pracę w świecie polityki. Jaka kariera może czekać absolwenta politologii? Kiedy warto rozpocząć pracę? O tym więcej w wypowiedzi Dawida Piekarza dla Akademii Zarządzania i Rozwoju pod linkiem:

www.azir.edu.pl/wyklad/politologia-to-dobra-podstawa-rozwoju-kariery/

„Studia farmaceutyczne są dla osób, które mają umysły analityczne, umysły ścisłe i lubią chemię, biologię, a także kontakt z innymi ludźmi.” – Uważa Mariusz Kisiel, farmaceuta i prezes Związku Aptek Franczyzowych. Jak podkreśla, absolwenci farmacji mają wiele możliwości zawodowych, które nie ograniczają się jedynie do pracy w aptece, ale obejmują również np. pracę w przemyśle farmaceutycznym. „Po 5-letnim stażu pracy każdy farmaceuta może zostać kierownikiem apteki, to naturalna droga rozwoju. Niektórzy myślą, że to jest już koniec rozwoju zawodowego, co nie jest prawdą, bo każdy farmaceuta może też zostać właścicielem apteki.” – Zaznacza Mariusz Kisiel prezes Związku Aptek Franczyzowych. Przypomina on, że – zgodnie z ustawą „Apteka dla aptekarza” – właścicielem apteki może zostać obecnie wyłącznie farmaceuta.

Jakie możliwości czekają na absolwenta farmacji? Czy warto rozpocząć staż jeszcze w trakcie studiów? Na te szczegółem pytania można znaleźć w wypowiedzi Mariusza Kisiela prezesa Związku Aptek Franczyzowych dla Akademii Zarządzania i Rozwoju korzystając z linku:

www.azir.edu.pl/wyklad/mozliwosci-zawodowe-dla-absolwentow-farmacji/

Cyfrowa forma Akademii gwarantuje możliwość korzystania z jej zasobów wszystkim osobom z dostępem do Internetu, niezależnie od miejsca zamieszkania czy szkoły, do której uczęszczają. Patronat medialny nad platformą objęły: dziennik Polska The Times, Agencja Informacyjna oraz portale: NaszeMiasto.pl, NaszaHistoria.pl, RaportCSR.pl, podlasie24.pl.

 

Centrum Informacji /KAM/ 8.01.2021

Related Post