Jeden z najgłębszych tuneli świata płatny  

 

System tuneli podmorskich Ryfast biegnie od miasta Stavanger do gminy Strand w Norwegii. Jest to jeden z najdłuższych i najgłębszych podmorskich tuneli drogowych na świecie, z tunelem Ryfylke o długości 14,3 km i głębokości 292 m. Teraz zapadła decyzja, że Norwegia będzie pobierała opłaty za przejazd tym jednym z najgłębszych tuneli świata

 

Norweski Zarząd Dróg Publicznych, w październiku 2020 r., wybrał Kapsch TrafficCom (Kapsch) jako dostawcę nowego systemu opłat w warunkach ruchu wielopasmowego o swobodnym przepływie (multilanefree-flow, MLFF) w Ryfast w Norwegii. Zaledwie 13 tygodni po podpisaniu umowy system z sześcioma punktami poboru opłat został pomyślnie uruchomiony 1 lutego 2021 r.

 

Ruszyły prace związane z budową drogi S11 Piła-Poznań

 

 „Chociaż instalowaliśmy nasze systemy w tunelach, mostach, miastach i drogach na całym świecie, mamy satysfakcję, że możemy być częścią projektu Ryfast. Cieszy nas, że udało nam się wdrożyć niezawodny i wydajny system w tak krótkim czasie.” – Komentuje Mikael Hejel, regionalny kierownik sprzedaży na kraje skandynawskie Kapsch.

 

System poboru opłat wykrywa i identyfikuje wszystkie przejeżdżające pojazdy za pomocą technologii wideo, która klasyfikuje pojazdy i odczytuje ich przednie i tylne tablice rejestracyjne. Poprzez mikrofale system poboru opłat wykrywa również i odczytuje urządzenia pokładowe AutoPASS, które są powiązane z numerem rejestracyjnym pojazdu. Informacje przechwycone przez system poboru opłat są przesyłane do zaplecza w celu dalszego przetwarzania i fakturowania właścicieli pojazdów.

 

Już od kwietnia kontrowersyjny system poboru opłat e-Toll

 

„W związku z tym, że nie można było uruchomić poprzedniego systemu poboru opłat, musieliśmy wybrać nowego dostawcę i wyznaczyć napięty harmonogram realizacji. – Wyjaśnia Kristian Rognskog – główny inżynier systemów AutoPASS/Bompeng w Statensvegvesen Ponadto, biorąc pod uwagę obecną sytuację pandemiczną, wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2, i zamknięte granice, dotrzymanie harmonogramu było wyzwaniem zarówno dla Statensvegvesen, jak i Kapsch. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z otwartości i przejrzystości, jaką mieliśmy z Kapsch TrafficCom, co umożliwiło niezwykle krótki czas wdrożenia nowego systemu poboru opłat.” – Opowiada Kristian Rognskog – główny inżynier systemów AutoPASS/Bompeng w Statensvegvesen.

 

Centrum Informacji /KAM/ 13.03.2021

Related Post