Jerzy Mosoń: Co ciekawego może wydarzyć się w 2022 r.?

 

 

 1. Wybory prezydenckie w Republice Francuskiej wygra Éric Justin Léon Zemmour – francuski dziennikarz prasowy, telewizyjny i radiowy, eseista, polemista oraz polityk prawicowy, który zmieni politykę całej Europy.
 2. W Rzeczpospolitej Polskiej dojdzie do wcześniejszych wyborów z powodu próby wprowadzenia obowiązku szczepień, rosnącej inflacji, drożyzny i wysokich cen energii.
 3. Władimir Władimirowicz Putin (ros. Влади́мир Влади́мирович Пу́тин) – rosyjski prawnik, działacz państwowy, funkcjonariusz Komitet Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) przy Radzie Ministrów Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (1975–1990) prezydent Federacji Rosyjskiej sięgnie po kolejne regiony Ukrainy, co opóźni certyfikacje gazociągu Nord Stram II (prowadzonego po dnie Morza Bałtyckiego, łączącego Rosję i Niemcy, zagrażającego bezpieczeństwu energetycznemu Unii Europejskiej) i podtrzyma wysokie ceny gazu.
 4. Kamala Devi Harris – amerykańska polityczka i prawniczka hindusko-jamajskiego pochodzenia, od 2021 wiceprezydent Stanów Zjednoczonych obejmie na kilka tygodni stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych, który formalnie piastuje Joe Biden.
 5. W następstwie rozruchów do walki o amerykańską prezydenturę staną Kamala Devi Harris (aktualna wiceprezydent Stanów Zjednoczonych) i Donald Trump (były prezydent Stanów Zjednoczonych.
 6. Chińska Republika Ludowa wykorzysta zamieszanie w Stanach Zjednoczonych Ameryki i sięgnie po Republikę Chińską (Tajwan).
 7. Niemieccy Zieloni zrozumieją, że same odnawialne źródła energii (OZE) to za mało i celem transferu rosyjskiego złagodzą swoje stanowisko wobec Federacji Rosyjskiej, co wywoła pozorowane oburzenie.
 8. Polska reprezentacja nie pojedzie na Mundial (Mistrzostwa świata w piłce nożnej, nazywane również Pucharem Świata – międzynarodowy turniej piłki nożnej, w którym biorą udział męskie reprezentacje narodowe federacji należących do FIFA (Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej) do Kataru i wszyscy będą o to winić Portugalczyka Paulo Sousę, choć już nie jest selekcjonerem.
 9. Legia obroni się przed spadkiem z ligi nazywanej dla zmyłki Ekstraklasą.
 10. Kamil Stoch – polski skoczek narciarski, zawodnik klubu KS Eve-nement Zakopane, reprezentant Polski. Czterokrotny olimpijczyk. Trzykrotny indywidualny mistrz olimpijski oraz drużynowy brązowy medalista olimpijski z 2018 r. – zakończy karierę.
 11. Polski Koncern Naftowy Orlen przestanie finansować hobby Roberta Kubicy (polski kierowca wyścigowy i rajdowy) i stanie się konkurencyjny na rynku paliw w Polsce.
 12. Wszyscy wciąż będą czekać na to aż z Polski “wyjdzie iskra”.

 

Jerzy Mosoń

 

Jerzy Mosoń: równowaga między Wschodem i Zachodem może być zachwiana

 

Jerzy Mosoń – niezależny analityk procesów społecznych i gospodarczych. Członek i uczestnik konferencji biznesowych takich jak European Journalism Centre, przy Komisji Europejskiej. Od 2016 roku ekspert gospodarczy i ds. międzynarodowych think tanku Forum Inicjatyw Bezpieczeństwo-Rozwój-Energia, Doradca biznesowy i strateg medialny. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Centrum Informacji, refleksje, punkt widzenia 2.01.2022

 

Related Post