Jerzy Mosoń: Mam dużo dobrych wiadomości.

 

Pierwsza dla kanapowców, którzy nie wyobrażają sobie życia bez programów takich jak „Kuchenne rewolucje”, „Fakty” (wybaczcie, że w cudzysłowie, ale kultura języka zobowiązuje) i „Szkło kontaktowe”. Gdybyście nie dostrzegli co i jak: znienawidzony, przez wyznawców stacji telewizyjnych spod znaku „TVN” prezydent – „długopis” nie postawił krzyżyka na…, a raczej pod lexTVN, i zawrócił ustawę wygaszającą tę stację do Sejmu, gdzie niechybnie przepadnie na zawsze.

 

Choroba źle pojmowanej poprawności politycznej

 

Teraz nienawidzi go także druga strona barykady. Ale naprawdę niesłusznie! Dla przeciwników stacji telewizyjnych spod znaku „TVN” również mam dobre wieści: do każdego telewizora sprzedawanego od 20 lat dołączany jest pilot, który pozwala wyeliminować TVN samodzielnie, bez pomocy długopisu, w cudzysłowie lub bez – ot nowoczesność….

 

W ostatnich dniach wyszło też, że mec. Roman Giertych mógł być podsłuchiwany, za pośrednictwem programu szpiegowskiego, przeznaczonego do instalacji na systemach iOS i Android, opracowanego i dystrybuowanego przez izraelską firmę NSO Group – „Pegasus” – to wbrew pozorom również dobra wiadomość, nawet dla samego inwigilowanego i jego klientów. Skoro robi się z tego takie „aj waj” (niech starsi bracia w wierze wybaczą), to znaczy, że podsłuchiwanie wszystkich użytkowników nowoczesnych smartfonów nie musi być wcale normą. Te niedemontowalne baterie w telefonach komórkowych czy też zgody, jakich udziela się operatorom, producentom telefonów, no i wreszcie twórcom aplikacji to wszystko dla naszego dobra, dobra wspólnego! Podobnie zresztą jak reżim sanitarny. Cóż, czasem mniej wolności oznacza więcej radości.

 

Jak kto nie wierzy, niech spyta osadzonych w zakładach penitencjarnych, którzy przecież mogli być już martwi, a wciąż jeszcze żyją.

 

Jerzy Mosoń: wypowiemy wojnę Nowemu Wspaniałemu Światu?

 

Na koniec dymisja Portugalczyka Paulo Sousy selekcjonera polskiej drużyny piłki nożnej, który zwietrzył lepiej płatną pracę w Brazylii. Dziwię się tylko…. Nie, nie samej dymisji, a tym, którzy dziś się na Paulo Sousę wkurzają, bo przecież przez ostatni rok nie robili nic innego jak tylko go zwalniali. Odchodzi! Radujmy się!

 

Wiem, że powinienem napisać jeszcze o darze dla społeczeństwa tj. o ostatecznym rozwiązaniu kwestii lekarzy – folarzy, którzy zamiast pokornie słuchać oświeconych ekonomistów uznali, że znają się na medycynie lepiej od nich i długo bronili się przed szczepionkami zbawczych koncernów. Już muszą się zaszczepić na Covid. Inaczej na bruk!

 

Co prawda Prezes w jakimś wywiadzie żachnął się, że w kwestii pandemii gotów byłby pójść na całość…, ale może jednak, do wiosny 2022 roku, ukaże się raport Najwyższej Izby Kontroli, na temat warunków w jakich przechowuje się w Polsce i przewozi słynne szczepionki ostatniej prostej?

 

Jerzy Mosoń

 

Jerzy Mosoń: równowaga między Wschodem i Zachodem może być zachwiana

 

Jerzy Mosoń – niezależny analityk procesów społecznych i gospodarczych. Członek i uczestnik konferencji biznesowych takich jak European Journalism Centre, przy Komisji Europejskiej. Od 2016 roku ekspert gospodarczy i ds. międzynarodowych think tanku Forum Inicjatyw Bezpieczeństwo-Rozwój-Energia, Doradca biznesowy i strateg medialny. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Centrum Informacji, refleksje, punkt widzenia 3.01.2022

 

 

Related Post