Kampania Złotej Wstążki

 

Rocznie ponad 1.000 rodzin w Polsce dowiaduje się, że ich dziecko zapada na nowotwór.  Tymczasem onkologia dziecięca stoi przed wieloma wyzwaniami. Brak funduszy i odpowiedniego sprzętu – to tylko niektóre z nich. Wciąż jednemu na pięcioro dzieci nie udaje się pomóc. Aby każdy mały pacjent miał szansę na powrót do zdrowia ruszyła „Kampania Złotej Wstążki”. Jej głównym celem jest zwiększenie świadomości na temat nowotworów dziecięcych oraz pozyskanie środków na leczenie najmłodszych.

Kampania ma charakter społeczny i jest organizowana we wrześniu – Światowym Miesiącu Świadomości Nowotworów Dziecięcych. Jej organizatorem jest Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, a symbolem złota wstążka.

We ramach Kampanii Złotej Wstążki będzie można poznać historie dzieci, ich rodzin, personelu medycznego oraz wolontariuszy. Będą wśród nich prawdziwi bohaterowie, którzy wygrali z rakiem lub nadal się z nim zmagają oraz osoby, które im towarzyszą. To historie ukazujące siłę, jaka płynie z solidarności i wsparcia.

„Organizujemy kampanię Złotej Wstążki, ponieważ chcemy pokazać solidarność z dziećmi chorymi na nowotwory i ich rodzinami oraz zaangażować wszystkich na rzecz wali o ich zdrowie i życie. Zależy nam na tym, żeby każde dziecko, które zachoruje na raka, miało realną szansę na wyzdrowienie. Czasem naprawdę niewiele trzeba, żeby uratować dziecko i dać mu szansę przeżyć szczęśliwe dzieciństwo.” – Wyjaśnia Przemek Pohrybieniuk, prezes zarządu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

W centrum działań Żabka Polska, w obszarze odpowiedzialności społecznej, stawiamy człowieka i jego potrzeby, pamiętając przy tym, jak ważna jest dbałość o zdrowie i aktywny styl życia. Choroby nowotworowe u dzieci to bardzo trudny temat, wymagający stałej uwagi. Dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się wesprzeć „Kampanię Złotej Wstążki”. Uczestnicząc w tym projekcie, chcielibyśmy przede wszystkim sprawić, by każde dziecko miało szansę na powrót do zdrowia i dalszy rozwój wspólnie z innymi rówieśnikami.” – Wyjaśnia Tomasz Suchański, prezes zarządu Żabka Polska. Sieć wspiera Kampanię finansowo i zachęca do aktywności swoich pracowników, klientów i franczyzobiorców. Partnerami Kampanii są oprócz Żabka Polska m.in. Polskie Linie Lotnicze LOT, Fundacja LOTTO, PWC.

Sieć Żabka Polska już po raz kolejny wspiera Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. W czasie pandemii sieć przekazała wsparcie finansowe na rzecz walki z COVID-19, z którego zakupione zostały środki ochrony osobistej i testy diagnostyczne w kierunku SARS-Cov-2 dla podopiecznych Fundacji oraz współpracujących z nią opiekunów i personelu medycznego Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei.

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” działa od 29 lat. Wraz z lekarzami i personelem medycznym ma wiedzę, doświadczenie i dostęp do sprzętu medycznego, dzięki którym zapewniają niezbędną pomoc dzieciom chorym na raka i ich rodzinom. To właśnie dzięki inicjatywie Fundacji powstała jedna z najnowocześniejszych klinik dla dzieci w Polsce – Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

Centrum Informacji /MS/ 07.09.2020

Related Post