Klastry Polskie laureatem 45. Raportu CSR

Związek Pracodawców Klastry Polskie otrzymał  wyróżnienie  w 45. edycji Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Instytucja została doceniona za skuteczne wykorzystywanie swojego potencjału naukowego, przemysłowego oraz badawczego w walce z skutkami kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa. Drugim laureatem aktualnej edycji jest sieć aptek Gemini Polska. W związku z wydaniem Raportu zorganizowana także została debata on-line.

Laureaci  45. edycji Raportu CSR ( Corporate Social Responsibility) otrzymali wyróżnienia ze względu na swój wkład w walkę z epidemią koronawirusa. Związek Pracodawców Klastry Polskie dzięki swoim możliwościom wynikającym z charakterystyki zrzeszonych firm i organizacji, wspierał lokalne społeczności w walce z COVID-19. W trakcie kryzysu instytucje zrzeszane przez Związek zapewniały wsparcie finansowe oraz operacyjne, firmom, które zajmują się importem i dystrybucją środków ochrony osobistej.  Członkowie Klastrów stworzyli także bazę technologii związanych bezpośrednio z koronawirusem.

 – Nasz potencjał i umiejętność radzenia sobie w sytuacji zagrożenia, a takim niewątpliwie jest pandemia, zostało dostrzeżone, czego efektem było pierwsze w historii spotkanie przedstawicieli europejskich klastrów z komisarzem Komisji Europejskiej – powiedział Krzysztof Krystowski, wiceprezes Związku Klastrów Europejskich i prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie.

Drugim laureatem aktualnej edycji Raportu CSR jest Gemini Polska, które w trakcie pandemii koronawirusa prowadziło wiele działań na rzecz pacjentów. Gemini Polska wspierało także szpitale i domy opieki zaopatrując je w materiały ochronne oraz inne środki pierwszej potrzeby.

To już kolejna edycja Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu poświęcona kulisom walki polskich firm i instytucji z epidemią koronawirusa. Laureatami poprzedniej edycji były firmy Żabka Polska i Huawei oraz Caritas Polska.

– Odpowiedzialne firmy, nie zważając na trudną sytuację gospodarczą, chętnie angażują się w niesienie pomocy potrzebującym w tym trudnym czasie. Doceniając to ogromne wsparcie dla nas wszystkich, postanowiliśmy zadedykować im drugą już, tegoroczną edycję Raportu CSR – mówi Natalia Witkowska, redaktor naczelna serwisu RaportCSR.pl.

Raport stanowi kompendium wiedzy na temat działań polskich firm i instytucji w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Poruszone zostały w nim także tematy takie jak wolontariat, który jest kluczowym elementem działań CSR, zwłaszcza  trakcie epidemii. Wydanie zawiera również rozważania o przyszłości polskiego CSR po zakończeniu pandemii, informacje o wspólnych działaniach spółki Emitel i klubu Legia Warszawa, w ramach akcji #gotowidopomocy. W Raporcie opisane jest także wsparcie, którego Grupa LUX MED. Udzieliła osobom, które z powodu koronawirusa straciły pracę. Pełna wersja raportu dostępna jest na stronie portalu Raportcsr.pl pod linkiem: www.raportcsr.pl/raport-csr/

W Polsce Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu jest pierwszym tak dużym projektem promującym działania CSR prowadzone przez firmy i instytucje. Kwartalnik ukazuje się od 2009 roku i w dotychczasowych edycjach wyróżniono już ponad 100 laureatów. Laureatami poprzednich edycji Raportu CSR zostali m.in. PKN Orlen, Maspex, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, PKP Cargo, Fundacja OnkoCafe wraz z firmą Novartis, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukaszewicza, KGHM Polska Miedź, PKP Energetyka, Grupa Ferrero oraz spółka Emitel.

Aktualnej edycji Raportu CSR towarzyszyła debata on-line. Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy z „Super Biznesem”, dodatkiem ekonomicznym Super Expressu. Uczestnikami debaty byli: Anna Janiczek, prezes PZU Zdrowie; Artur Łakomiec, prezes Gemini Polska oraz prof. Piotr Skarżyński, członek zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-zdrowia oraz członek zarządu Centrum Mowy i Słuchu Medincus. Relacja z debaty dostępna jest pod linkiem: https://superbiz.se.pl/wiadomosci/pandemia-koronawirusa-cyfrowa-rewolucja-dla-pacjentow-aa-7hEb-V6EC-7wwq.html

Partnerami Raportu są Agencja Informacyjna ISBnews, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” i serwis Kurier365.pl.

Więcej na temat Raportu można przeczytać na stronie Agencji Informacyjnej pod linkiem:

Gemini Polska laureatem 45. Raportu CSR

Centrum Informacji / now / 30.07.2020

 

Related Post