Koncert on-line Margarity Levchuk

Białoruska śpiewaczka operowa Margarita Levchuk wystąpi w niedzielę 27 grudnia 2020 r., o godzinie 16.00 w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Nieborowie. Towarzyszyć jej będzie litewski pianista Justas Čeponis. Wydarzenie będzie transmitowane online.

Jak piszą organizatorzy koncert, który odbędzie się w nieborowskim pałacu ma na celu  podkreślenie twórczej solidarności i przyjaźni jaka łączy narody polski i białoruski. Wydarzenie będzie transmitowane online, zarówno w mediach społecznościowych jak i na kanale Youtube Muzeum  w Nieborowie i Arkadii. Na facebooku Muzeum w Nieborowie i Arkadii pojawi się  link do wydarzenia. Za organizację odpowiada Maciej Radziwiłł oraz Fundacja Trzy Trąby.

W trakcie występu Margarity Levchuk usłyszymy zarówno polskie  jak i białoruskie kolędy, rozmaite arie operowe, pieśni Stanisława Moniuszki, pieśni ludowe czy choćby utwory współczesnej muzyki białoruskiej, które zostaną  poświęcone wybitnym Polakom.

Artystka dedykuje nadchodzący występ, swoim rodakom, którzy gromadzą się licznie od kilku tygodni na ulicach Białorusi by stanąć w obronie praw i wolności. A szczególnie tym, którzy cierpią  z tego powodu prześladowania i trafiają do więzień. W ciągu miesiąca w kraju aresztowano ponad tysiąc osób zaangażowanych w protesty antyrządowe.

Margarita Levchuk również brała udział w demonstracjach śpiewając w trakcie patriotyczne pieśni, za co została zwolniona ze stanowiska solistki w Narodowym Teatrze Wielkim Opery i Baletu w Mińsku. Mimo to koniec bieżącego roku był dla artystki zdecydowanie bardziej łaskawy, bowiem wybrano ją do antyrządowego gabinetu cieni prowadzonego przez Swietłane Cichanouską. Artystka odpowiada w nim za sprawy kultury oraz dziedzictwa narodowego.

link do wydarzenia zostanie udostępniony na stronie FB Muzeum w Nieborowie i Arkadii

https://www.facebook.com/MuzeumwNieborowieiArkadii

https://www.facebook.com/events/758068954806107/

Centrum Informacji /WAC/ 24.12.2020

(Fot. 20+) Margarita Levchuk | Facebook

Related Post