Kultowy przysmak Ferrero Rocher w opakowaniach nadających się do recyklingu

 

 

We wrześniu 2022 roku Ferrero wprowadza do sprzedaży nowe, nadające się do recyklingu opakowanie Ferrero Rocher 200g. Ma ono o 40 proc. mniej plastiku niż wcześniej. Jest to nowa inicjatywa związana z realizacją celu Grupy Ferrero jakim jest zobowiązanie przedsiębiorstwa, że do 2025 r., wszystkie opakowania będą nadawały się do recyklingu, ponownego wykorzystania lub kompostowania. Nowe opakowanie  będzie miało również nową identyfikację wizualną.

 

Ferrero rezygnuje z opakowań nieprzetwarzalnych

 

Nowe opakowanie Ferrero Rocher 200 g. jest wykonane z polipropylenu (PP), który generalnie daje większe możliwości recyklingu oraz zmniejsza zużycie plastiku, a co za tym idzie negatywnego wpływu na środowisko. Dla przykładu, nowe opakowanie Ferrero Rocher 200 g. zawiera o 40 proc. mniej plastiku w stosunku do wcześniejszego opakowania.

 

Aby stworzyć nowe opakowanie, zespół badań i rozwoju w Ferrero przeprowadził, we współpracy z wiodącym ekspertem ds. materiałów – Milliken, badania i testy ponad 29 różnych żywic plastikowych. Efektem tego działania jest nowe opakowanie, które umożliwi stopniowe zmniejszanie zużycie plastiku i jego wpływu na klimat. Jednocześnie udało się zachować przejrzystości opakowania i zapewnić tej samej wysokiej jakości produkt, który cieszy się uznaniem klientów.

 

W efekcie podjętego działania, po zakończeniu procesu wdrażania nowych opakowań, w całej gamie produktów Ferrero Rocher, ilość zużytego plastiku powinna się zmniejszyć o 10.000 ton.

 

„Jesteśmy dumni, że Ferrero może wykonać ten ważny krok w drodze ku realizacji zobowiązania, dotyczącego wprowadzenia do 2025 roku 100 proc. opakowań nadających się do recyklingu, ponownego użycia lub kompostowania. Od prawie 40 lat Ferrero Rocher towarzyszy naszym konsumentom w świętowaniu ich złotych chwil w życiu. Nowe, bardziej ekologicznie zaprojektowane opakowanie czyni te momenty jeszcze bardziej realnym. Konsumenci mogą delektować się Ferrero Rocher ze swoimi bliskimi, mając jednocześnie pewność, że producent robi co w jego mocy, aby zmniejszyć wpływ swoich opakowań na środowisko.” – Wyjaśnił Jerome Gray – Prezes Global Marketing Premium Chocolate w Grupie Ferrero.

 

Światowy Dzień Czekolady

 

„Eko-projektowane opakowanie Ferrero Rocher jest wyraźnym przykładem zaangażowania producenta, w zwiększanie cyrkularności opakowań. Projektowanie opakowań jest złożonym zagadnieniem, i dlatego też Ferrero łączy swoje siły z rządami, producentami, dostawcami, organizacjami pozarządowymi, przedsiębiorstwami zarządzającymi utylizacją odpadów i innymi zainteresowanymi organizacjami. W tym przypadku współpracowaliśmy z Milliken, który zaproponował innowacyjne rozwiązania. Dzięki zastosowaniu w nowego materiału polipropylenowego w opakowaniu Ferrero Rocher stało się możliwe ograniczenie wpływu przedsiębiorstwa na środowisko.” – Tłumaczył Fabio Mora, Globalny Dyrektor ds. Opakowań w Grupie Ferrero.

 

Nowe opakowanie Ferrero Rocher jest pierwszym ważnym krokiem w drodze marki do bardziej zrównoważonych opakowań. Wszystkie formaty opakowań i ich elementy będą ewoluować w coraz bardziej zrównoważonym kierunku aż do 2025 r., kiedy to 100 proc. opakowań zgodnie ze zobowiązaniem Ferrero będzie nadawało się do recyklingu, ponownego użycia lub kompostowania. Na spodzie nowego opakowania znajduje się kod QR, dzięki któremu można sprawdzić szczegółowe informacje na temat recyklingu.

 

Wraz z wprowadzeniem w Polsce do sprzedaży Ferrero Rocher w nowym, nadającym się do recyklingu, opakowaniu, producent wprowadza również nową identyfikację wizualną. Odświeżone logo zostało wzbogacone o dwa złote okręgi przypominające kształt praliny, które umożliwiają integrację z asortymentem marki, a dodatkowym elementem jest lekko odświeżona czcionka. Nowe logo zachowało dotychczasową pralinową piramidę jako konieczną ikonę marki. Nowy wygląd otrzymała również owijka zastosowana na opakowaniach, która teraz posiada ozdobny wzór w romby, charakteryzujący się kontrastem między elementami matowymi i błyszczącymi, co podkreśla elegancję i wyjątkowość marki. Logo oraz szlachetny wzór w romby zostały również wprowadzone w opakowaniach tabliczek czekolad Ferrero Rocher.

 

Ferrero realizuje swoje zobowiązania dotyczące redukcji opakowań

Ferrero wraz ze spółkami powiązanymi zajmuje trzecie miejsce na świecie na rynku wyrobów czekoladowych i drugie miejsce na świecie na rynku słodkich ciastek. Ontario Teachers’ Pension Plan Board zarządza największym w Kanadzie funduszem emerytalnym dla pojedynczej kategorii zawodowej, a jego aktywa wynoszą 221.200.000.000 dolarów kanadyjskich (wszystkie dane liczbowe według stanu na dzień 31 grudnia 2020 r.). Posiada zdywersyfikowany portfel aktywów światowych, które w około 80 proc. są zarządzane wewnętrznie, a roczny zwrot całego funduszu netto wynosi 9,6 proc. od założenia w 1990 r. Ontario Teachers’ Pension Plan Board to niezależna organizacja z siedzibą w Toronto. Biuro organizacji na region Azji i Oceanii znajduje się w Hongkongu i w Singapurze, a biuro organizacji na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki – w Londynie. Ten w pełni finansowany program określonych świadczeń dokonuje inwestycji i zarządza emeryturą 331.000 nauczycieli – aktywnych zawodowo i na emeryturze – w prowincji Ontario.

 

Centrum Informacji, Dec, 1.09.2022

Related Post