Legia będzie mieć nową sekcję sportową

 

Emitel – największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce – postanowił wesprzeć warszawską Legie. Klub powołuje właśnie nową sekcję sportową – szermierkę na wózkach. W najbliższym czasie, trenerzy przeprowadzą nabór zawodników do sekcji. Odbędą się pokazowe treningi oraz bezpłatny obóz dla osób ograniczonych ruchowo.

 

Emitel wspólnie z Legią wspiera seniorów

 

Nowa dyscyplina w ramach sekcji Legii Warszawa jest paraolimpijską wersją szermierki dla osób z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Podczas trwania pojedynku zawodnicy znajdują się na wózkach szermierczych i są przymocowani do specjalnych platform. Zawodnicy rywalizują w trzech konkurencjach: florecie, szpadzie oraz szabli. W sekcji jest miejsce zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży.

 

„Pomysł na powołanie Sekcji Szermierki na Wózkach zrodził się z naszej długoletniej znajomości z Ulrike Fuhrmann i Grzegorzem Plutą, przedstawicielami sekcji, z którymi organizowaliśmy m.in. pierwszą edycję akcji Wszyscy Do Wioseł w 2015 r. W Fundacji Legii chcemy dawać szansę osobom niepełnosprawnym, dla których sport i integracja może być szansą na zmianę swojego życia na lepsze.” – Wyjaśnia Anna Mioduska – prezes Fundacji Legii. Powstała sekcja ma być szansą dla osób wykluczonych społecznie na powrót do normalnego życia, właśnie poprzez sport i integrację.

 

Pierwszym partnerem Sekcji Szermierki na Wózkach Legii Warszawa został Emitel – największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce oraz partner Legii Warszawa od 2018 r. W 2020 roku Emitel wspierał także młodzieżową sekcję Legia AMP Futbol.

 

Emitel dla kibiców Legii Warszawa

 

„Szermierka to nie tylko nauka posługiwania się bronią białą i rywalizacja sportowa. Ta dyscyplina posiada również wiele walorów edukacyjnych. Podnosi spostrzegawczość, orientację, umiejętność podejmowania i zmiany decyzji.” – Uważa Andrzej Kozłowski – prezes zarządu Emitel. – „ Szermierka to również wartości, które są niesamowicie ważne w sporcie i w codziennym życiu, w tym w wychowaniu dzieci i młodzieży. Chcemy popularyzować tę dyscyplinę sportu, a z drugiej strony otwierać ją dla osób niepełnosprawnych – stąd decyzja o współpracy z Fundacją Legii. – Wyjaśnia Andrzej Kozłowski – prezes zarządu Emitel.

 

Centrum Informacji /KAM/ 11.12.2021

 

Related Post