Leonardo dostarczy Japończykom technologie IFF

Koncern Leonardo, lider w zakresie wojskowych systemów Identyfikacji Przyjaciel czy Wróg (IFF), podpisała kontrakt o wartości 5 milionów euro z  Japan Radio Company. Umowa dotyczy wyposażenia japońskich sił samoobrony lądowej w systemy IFF spełniające standardy Mode 5. Standard ten oznacza zaawansowaną technologię generowania kluczy kryptograficznych.

Technologia wojskowa systemów Identyfikacji Przyjaciel czy Wróg (IFF) ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich działań o charakterze wojskowym dbając o to, aby żołnierze byli w stanie rozpoznać siły przyjazne oraz zidentyfikować potencjalny kontakt z wrogiem. Mode 5 to najbardziej zaawansowany standard IFF, który wykorzystuje najnowocześniejsze techniki kryptograficzne dla zabezpieczenia systemów przed elektronicznym oszustwem ze strony przeciwników.

W tym roku wiele sił zbrojnych Paktu Północnoatlantyckiego (NATO) i sił sojuszniczych przejdzie z technologii Mode 4 IFF na technologię Mode 5. Leonardo, dostarczając swoją technologię IFF, ma zagwarantować japońskim siłom samoobrony lądowej gotowość na tę zmianę.

Leonardo jest liderem w zakresie technologii wojskowych systemów Identyfikacji Przyjaciel czy Wróg i uprzednio była pierwszą firmą spoza Stanów Zjednoczonych dostarczającą sprzęt IFF japońskim siłom samoobrony lądowej w roku 2016. Od tamtej chwili koncern Leonardo, w partnerstwie z Japan Radio Company, stał się jednym z głównych dostawców technologii IFF ze zdolnością Mode 5 dla japońskiego ministerstwa obrony narodowej.

Ponadto Leonardo dostarcza technologię IFF innym siłom zbrojnym na całym świecie, włączywszy w to siły zbrojne Włoch i Wielkiej Brytanii. W Wielkiej Brytanii Leonardo pracuje w partnerstwie nad unowocześnieniem ponad 350 platform do nowego standardu Mode 5. Ponieważ Koncern jest jedynym dostawcą technologii generowania kluczy kryptograficznych Mode 5 dostępnym poza Stanami Zjednoczonymi, jej produkty IFF zarówno pracują z siłami zbrojnymi NATO i sojuszniczymi siłami zbrojnymi jak i są od razu gotowe na eksport. W każdym przypadku Leonardo oferuje elastyczne podejście, które można dopasować do potrzeb różnych klientów międzynarodowych.

 

Centrum Informacji /PG/ 9.05.2020

Related Post