Leonardo zadowolony z wyników

 

Grupa Leonardo, międzynarodowy koncern działający w sektorze obronnym, poinformował o rezultacie zakończonego przeglądu wyników za rok finansowy 2020. Grupa, która jest właścicielem polskiej fabryki śmigłowców PZL-Świdnik, w dobie pandemii radziła sobie dobrze, zgodnie z oczekiwaniami zarządu.

Grupa Leonardo pozytywnie zamknęła rok 2020, osiągając dobre wyniki dzięki realizacji swojej działalności w sektorze wojskowo-rządowym we wszystkich pionach biznesowych, podczas gdy sektor cywilny nadal dawał wyniki poniżej możliwości. „Koncern Leonardo cały czas reaguje właściwie i radzi sobie z wyzwaniami związanymi ze skutkami pandemii SARS-CoV-2, a kroki podjęte w zakresie kontroli kosztów przynoszą wyniki i wydajność przemysłowa wraca do normy, pomagając zrekompensować gorsze wyniki zarówno spółek typu joint venture jak i w sektorze cywilnym. – Można przeczytać w udostępnionym komunikacie.

W rezultacie, oczekuje się że Grupa Leonardo zrealizuje całoroczne zamówienia, osiągnie przychody oraz zysk EBITA zgodnie z wytycznymi na rok 2020, oraz uzyska neutralne, lekko dodatnie wolne operacyjne przepływy gotówkowe (FOCF), dzięki działaniom podjętym w celu uzyskania znacznych wpływów pieniężnych we wszystkich programach w czwartym kwartale.

Grupa Leonardo przedstawi pełne dane dotyczące wyników roku finansowego 2020 w dniu 9 marca 2021 roku. Wytyczne na rok finansowy 2021, który nadal będzie pod wypływem skutków COVID-19, zostaną przedstawione wraz z wynikami za pełny rok.

 

Centrum Informacji /KAM/ 1.02.2021

Related Post