Lider polskiej teleinformatyki

 

Polska Akademia Nauk uhonorowała Andrzeja J. Kozłowskiego, prezesa spółki Emitel, tytułem Lidera Polskiej Teleinformatyki i statuetką „Złotego Cyborga”. Kapituła nagrody doceniła jego osobisty wkład wyróżnionego w rozwój usług radiodyfuzji i radiotelekomunikacji w Polsce oraz innowacyjne projekty w obszarze inteligentnych miast.

 

Emitel jest wiodącym operatorem naziemnej sieci radiowo–telewizyjnej w Polsce. Jednym z najważniejszych projektów realizowanych obecnie jest zmiana zakresu częstotliwości nadawania telewizji naziemnej (tzw. refarming700MHz), połączony z procesem przejścia na nowy standard nadawania DVB-T2/HEVC. Emitel zwiększa również zasięg cyfrowego radia DAB+ dla Polskiego Radia. Po uruchomieniu nowych nadajników w 2020 r., obecnie 41 cyfrowych emisji dociera do blisko 70 proc. populacji Polski. Spółka rozbudowuje również infrastrukturę telekomunikacyjną na potrzeby operatorów komórkowych, a także wdraża rozwiązania w zakresie inteligentnych miast oparte o technologie Internetu Rzeczy.

 

„Tytuł Lidera Polskiej Teleinformatyki i statuetką „Złotego Cyborga” przyznana przez Polską Akademię Nauk jest dla mnie szczególnie ważna, ponieważ została przyznana przez środowisko naukowe w dziedzinie telekomunikacji.” – Wyznał Andrzej J. Kozłowski – „Serdecznie dziękuję Kapitule konkursu za to wyróżnienie. Współpraca ze środowiskiem naukowym i akademickim jest dla mnie osobiście bardzo istotna. Dlatego angażujemy się w realizację programów rozwojowych i stypendialnych, także w ramach mojego przewodnictwa w Radzie Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych przy Politechnice Warszawskiej.” – Wyjaśnił Andrzej J. Kozłowski –prezes zarządu Emitel.

 

Złote Cyborgi” to nagrody przyznawane od 1998 r. podczas posiedzeń Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk. Ich laureatami są osobistości wyróżniające się w branży telekomunikacyjnej i teleinformatycznej, mające w swoim dorobku sukcesy na polu naukowym lub menadżerskim. Statuetka to dowód uznania dla działalności na rzecz branży teleinformatycznej w Polsce. Przyznająca nagrodę Kapituła Złotego Cyborga działa pod przewodnictwem prof. Józefa Woźniaka – przewodniczącego sekcji telekomunikacji Komitet Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk.

 

Centrum Informacji /KAM/ 6.10.2021

Related Post