Ludzie sukcesu W Akademii Zarządzania i Rozwoju

 

Czego gra w szachy lub brydża może nauczyć przyszłych finansistów? Jak zaczęła się pasja dyrektora warszawskiego ZOO? Czy psychiatrzy dobrze zarabiają? Na jakich studiach opisuje się chmury? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z najnowszych filmów opublikowanych na platformie edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju prowadzonej przez Instytut Biznesu.

 

Akademia Zarządzania i Rozwoju

 

O czym powinien pamiętać przyszły weterynarz? – „W kontaktach ze zwierzętami lepiej posługiwać się rozumem niż sercem. Oczywiście bez pozytywnego zakręcenia w relacjach ze zwierzętami nic z tego nie wyjdzie. Ale szacunek jest ważniejszy niż to „kochanie sercem”. – Uważa dr Andrzej Kruszewicz – Dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, absolwent weterynarii na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. W filmie nagranym dla Akademii Zarządzania i Rozwoju opowiada również, kiedy odkrył swoją pasję i jak został dyrektorem ZOO.

 

https://azir.edu.pl/wyklad/czy-wystarczy-kochac-zwierzeta-by-zostac-weterynarzem/

 

Dlaczego gra w szachy to coś dla przyszłych finansistów? – „Zachęcam do gry w szachy lub brydża, bo te gry rozwijają myślenie strategiczne, krok po kroku. I to jest istotne w finansach, ale nie tylko.” – Podkreśla Marta Wrochna-Łastowska – członek zarządu ds. finansowych w Żabka Polska, absolwentka finansów i rachunkowości oraz zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 

https://azir.edu.pl/wyklad/gra-w-szachy-moze-sie-przydac-w-finansach/

 

Jak wygląda studiowanie geografii? – „Kopie się np. odkrywki glebowe, mierzy się głębokość studni, żeby sprawdzić, jak głęboko znajdują się wody podziemne. Obserwuje się niebo i nazywa się chmury, opisuje się też rośliny.” – Opowiada Jan Bolanowski – redaktor prowadzący „Fakt Biznes” – absolwent Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

https://azir.edu.pl/wyklad/studiowanie-geografii-wyciaga-zza-biurka/

 

Czy absolwenci medycyny mogą liczyć na wysokie zarobki? – „Zaczyna się od stażu – tam dostajemy pierwsze pieniądze, które są wyliczane zgodnie z aktualną średnią pensją w Polsce. Nie są one duże, więc na początku ciężko jest się z tego utrzymać. Potem sytuacja jest trochę lepsza, na rezydenturze zaczynamy już zarabiać więcej.” – Wyjaśnia Konrad Jurczakowski – lekarz rezydent w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza – absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Opowiada także, jak dostać się na rezydenturę oraz jakich psychiatrów brakuje w Polsce.

 

https://azir.edu.pl/wyklad/czy-oplaca-sie-zostac-psychiatra/

 

Na platformie edukacyjnej www.azir.edu.pl , której partnerem strategicznym jest Żabka Polska, regularnie zamieszczane są filmy z wypowiedziami ludzi sukcesu: znanych menedżerów, przedstawicieli nauki, kultury i sztuki. Opowiadają oni o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Kilkuminutowe filmy, nagrane specjalnie dla Akademii Zarządzania i Rozwoju można oglądać bezpłatnie.

 

Centrum Informacji / KD / 31.03.2021

Related Post