Lux Med coraz większy

 

Po spełnieniu warunków umownych sześć placówek ambulatoryjnych i wielospecjalistyczny szpital toruńskiej spółki Lecznice Citomed staną się częścią Grupy Lux Med. To kolejna w ostatnim czasie znacząca inwestycja na rynku ochrony zdrowia. Warto przypomnieć, że w październiku 2020 r. Lux Med stał się też właścicielem warszawskiego szpitala św. Elżbiety.

Lecznice Citomed tworzą zespół poradni specjalistycznych, medycyny pracy i pracowni diagnostycznych. Pod opieką spółki jest blisko 90.000 pacjentów, w tym ponad 40.000 w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Lecznice Citomed to 6 przychodni ambulatoryjnych z 54 gabinetami lekarskimi i 26 gabinetami zabiegowymi oraz wielospecjalistyczny szpital wyposażony w nowoczesne sale operacyjne. Spółka świadczy szeroki zakres usług: podstawowej opieki zdrowotnej w ramach świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia, konsultacje specjalistyczne, medycynę pracy, usługi szpitalne, diagnostykę obrazową (MRI, tomografię komputerową, USG 3D i 4D) oraz opiekę stomatologiczną.

„Bardzo się cieszę, że możemy ogłosić podpisanie kolejnej ważnej dla nas transakcji.” –Wyjaśnia Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med. – „Inwestycja ta doskonale wpisuje się w model pełnej i nowoczesnej opieki zdrowotnej, w którym działa LuxMed i jest uzupełnieniem obecnej oferty opieki ambulatoryjnej i szpitalnej. W ten sposób Lux Med. znacząco poszerzy ofertę usług zdrowotnych dla naszych pacjentów w województwie kujawsko-pomorskim. Do Lux Medu dołączy też zespół doświadczonych i uznanych specjalistów. To kolejny, ważny krok na drodze Rozwoju.” – Uważa Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

„Jestem przekonany, że dołączenie Lecznic Citomed do Grupy Lux Med, stworzy nowe możliwości dla naszych centrów medycznych i pracujących w nich specjalistów. – Uważa lek. Łukasz Wojnowski, współzałożyciel i prezes Lecznice Citomed. „ Wierzę, że pacjenci szybko docenią tę zmianę, która z pewnością przełoży się na większy zakres oferowanych usług i jeszcze lepszą jakość opieki.” – Komentuje zmianę lek. Małgorzata Bartczak-Łysek, wiceprezes Lecznice Citomed.

Lecznice Citomed świadczą opiekę medyczną od blisko 30 lat. Ich zespół tworzy blisko 500 pracowników, w tym 190 lekarzy i 113 pielęgniarek i higienistek.

Transakcja czeka jeszcze na decyzję Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W jej trakcie Grupa Lux Med korzystała z doradztwa firm VCP Polska, Linklaters oraz Deloitte. Założycielom Lecznice Citomed w procesie doradzali Kancelaria Krassowski i Empiria Consulting.

Centrum Informacji /KAM/ 9.11.2020

Related Post