Marta Kubiak: idziemy w dobrym kierunku

 

 

Nadszedł czas na podsumowanie mojej ostatniej działalności w okręgu wyborczym nr 38, o tyle jest to ciekawe, że działo się naprawdę dużo. Wiele spotkań, wizyt i różnych innych działań, które są ważnymi doświadczeniami.

 

Marta Kubiak: ważne sprawy są wszędzie

 

W gminie Lipka miałam zaszczyt gościć, w stosunkowo niedługim czasie, dwukrotnie. Wspólnie z Przemysławem Krudzienko – wójtem, omówiliśmy przyszłe inwestycje z dofinansowań rządowych. Ponadto spotkaliśmy się także z Arkadiuszem Porebsem dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury, aby zapoznać się ze sprawą remontu sali – widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipce, która niedługo przejdzie renowację. Takie funkcjonowanie gminy i współpraca samorządu z lokalnymi instytucjami napawa dużym optymizmem. Następną świetną okazją odwiedzenia Lipki było XXI Święto Wsi Krajeńskiej. Wydarzenie, to weszło do stałego kalendarz imprez, było pięknym dniem, gdzie mogłam się spotkać również z mieszkańcy i porozmawiać na wiele ważnych dla nich tematów.

 

W gminie Damasławek spotkałam się z Wójtem Cyprianem Wieczorkiem oraz Krzysztofem Konowalskim – przewodniczącym Prawa i Sprawiedliwości w Damasławku, gdzie przeanalizowaliśmy trzecią edycję Programu Inwestycji Strategicznych oraz odwiedziliśmy szkołę, prowadzącą remont szkolnej stołówki, dzięki pieniądzom z programu „Posiłek w domu i szkole” i nowoczesnej sali multimedialnej w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Cieszę się, widząc ile teraz się dzieje dobrego, szczególnie dla najmłodszych mieszkańców.

 

W gminach Chrzypsko Wielkie i Kwilicz uczestniczyłam w otwarciu i oddaniu, wspólnie z samorządowcami, ważnej inwestycji dla mieszkańców, związanej z przebudową ulicy Polnej w Chrzypsko Wielkiem i przebudową drogi gminnej na odcinku Kwlicz Stara-Dąbrowa, która była, od dawana, bardzo pożądanym projektem inwestycyjnym. Przed nami kolejne zadania na które będziemy się starali pozyskiwać dofinansowania tak jak w przypadku tych wyżej wymienionych z programu Polski Ład.

 

Marta Kubiak: Kolej plus

 

Spotkałam się też ponownie z Panią Bogusławą Jagodzińską – burmistrzem Wyrzyska, tym razem u mnie, w moim biurze poselskim. Nasze Małe Ojczyzny są dla nas bardzo ważne, rozmawialiśmy o tym co już udało nam się zrobić i jaka zadania są przed nami. Zgadzam się, że tam gdzie razem działamy zawsze się dużo dzieje! Dziękuję również za miłe i konstruktywne spotkanie.

 

W Damasławku spotkałam się z lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości na czele z przewodniczącym Krzysztofem Konowalskim. To była bardzo dobra okazja, by porozmawiać na ważne dla nas wszystkich tematy z wydarzeń w Polsce, na świecie, a także w regionie. Serdecznie dziękuję za zaproszenie i miłe spędzenie wolnego, popołudniowego czasu.

 

Obecnie jest prowadzonych bardzo dużo inwestycji samorządowych. Doskonałym przykładem może być to co się dzieje w gminie Rogoźno. Wspólnie z Romanem Szuberskim – burmistrzem Rogoźna odwiedziłam miejsca, na terenie których obecnie trwają czynności przygotowawcze, w związku z przebudową ulicy Kochanowskiego oraz fragmentu ulicy Mickiewicza w Rogoźnie. Uważam, że tutaj zadania są zawsze prowadzone jak należy wraz z lokalnymi przedsiębiorstwami, które okazują się być bardzo dobre w swoim fachu, tym samym realizując kolejne inwestycje.

 

Marta Kubiak: Ochotnicze Straże Pożarne – wielka sprawa

 

Wizytacja dróg, rozmowy na temat programów rządowych oraz aktualne zadnia, które realizuje samorząd Zakrzewa na czele z Markiem Buławą – wójtem i Krzysztofem Doroszukiem – Przewodniczącym Rady Gminy. Wspólnie omówiliśmy wszystkie najważniejsze sprawy bieżące i spotkaliśmy się w terenie, by zobaczyć jak idą postępy w pracach. Wszystko wskazuje na to, że idziemy w dobrym kierunku i możemy myśleć optymistycznie.

 

Miło spędzony weekend w doborowym towarzystwie w wakacyjnym klimacie na jeziorem. Tak bym mogła podsumować XXXII Dni Wędzonej Sielawy w Chrzypsku Wielkim, w powiecie Międzychodzkim, a kolejna Bitwa Regionów Kół Gospodyń Wiejskich utwierdza mnie w przekonaniu, że to Gospodynie Wielkie, z pasją i sercem, które pięknie działają w Naszych Małych Ojczyzn. Serdecznie gratuluję, było jak zawsze pysznie i mistrzowsko. Kibicuję dalej.

 

Marta Kubiak

 

Marta Kubiak – działacz samorządowy, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej VIII i IX kadencji (z okręgu wyborczego nr 38, który obejmuje obszar 11 powiatów północnej wielkopolski: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński, złotowski).

 

Marta Kubiak ukończyła Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama. Mickiewicza w Poznaniu i studia podyplomowe z zakresu służby zagranicznej i międzynarodowej oraz Public Relations, a także studia podyplomowe Master of Public Administration na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Zdała państwowy egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

 

Marta Kubiak jest rodowitą Pilanką. W latach 2014–2017 była radną powiatu pilskiego, wiceprzewodnicząca komisji budżetu i infrastruktury oraz członkini komisji rolnictwa i ochrony środowiska. Była kierownikiem biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pile. W Sejmie jest członkiem m. in. Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Komisja Łączności z Polakami za Granicą, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Podkomisji stałej do spraw rozwoju i promocji Ochotniczych Straży Pożarnych

 

Centrum Informacji, refleksje, hot spot, 25.07.2022