Marta Kubiak: Ochotnicze Straże Pożarne – wielka sprawa

Ochotnicze Straże Pożarne stanowią fundamentalną część systemu ochrony przeciwpożarowej w Polsce. To ogromna wartość i poważne wsparcie dla sieci Państwowych Straży Pożarnych.

Od dawna wspieram Straż Pożarną, ponieważ to oni… dla wielu bezimienni ochotnicy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych są bohaterami, ratującymi życie i mienie, kiedy dojdzie do tragedii. Często narażają swoje zdrowie, poświęcają czas, kosztem rodzin i bliskich by nieść pomoc tym, którzy są w potrzebie. Ostatnio odwiedziłam liczne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Bardzo cenie sobie druhów ochotników.

Dobrze wiedzieć, że użytkowany w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Wielichowo, natomiast samochód operacyjny Opel Astra do Ochotniczej Straży Pożarnej Rakoniewice.

Byłam z wizytą roboczą w Ochotniczej Straży Pożarnej Okonek. Szczerze rozmawiałam tam o sprawach ważnych, potrzebach Druchów, zmartwieniach. Miałam możliwość wysłuchania uwag i obaw. To dobry materiął do dalszych przemyśleń.

Uczestniczyłam w oficjalnym przekazaniu dla Ochotniczej Straży Pożarnej Róża Wielka samochodu Star MAN GBA 1.3/16 8-157,który wcześniej służył w JRG-2 Piła. Brałam udział w zebraniu sprawozdawczym Ochotniczej Straży Pożarnej Wiktorówko. Podziwiam Druhów, cenie bardzo wysoką odpowiedzialną służbę, jakiej się podjęli.

Bardzo się cieszę, że tak jak Druhowie pomaga ludziom w chwilach kryzysu, tak ja mogę wspierać działania Ochotniczych Straży Pożarnych, pomagając w doposażeniu czy pozyskiwaniu nowych pojazdów.

Tyle samo powrotów, co wyjazdów!

Marta Kubiak

Marta Kubiak – działacz samorządowy, Poseł na Sejm VIII i IX kadencji (z okręgu wyborczego nr 38, który obejmuje obszar 11 powiatów północnej wielkopolski: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński, złotowski). Jest absolwentką Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama. Mickiewicza w Poznaniu i studiów podyplomowych z zakresu służby zagranicznej i międzynarodowej oraz studiów podyplomowych Master of Public Administration na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Marta Kubiak jest rodowitą Pilanką. W latach 2014–2017 była radną powiatu pilskiego, wiceprzewodnicząca komisji budżetu i infrastruktury oraz członkini komisji rolnictwa i ochrony środowiska. Była kierownikiem biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pile. W Sejmie jest członkiem m. in. komisji administracji i spraw wewnętrznych oraz łączności z Polakami za granicą.

Centrum Informacji, Refleksje, Hot Spot, 24.03.2022