Marta Kubiak: ważne sprawy są wszędzie

 

Panuje przekonanie, że praca parlamentarzysty to obecność na posiedzeniach w Sejmie i na komisjach. Wbrew pozorom większość czasu poświęcam na aktywność w swoim 38 okręgu wyborczym. To bardzo duży teren obejmuje obszar aż 11 powiatów północnej wielkopolski (chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński, złotowski).

 

Marta Kubiak: Kolej plus

 

Niedawno uczestniczyłam w Marszu dla Życia i Rodziny. Zrobiłam to, albowiem jestem świadoma jak ważna jest ochrona i troska o osoby, które nie mają szansy się bronić same. Dlatego wspólnie z Moniką Kubiak-Majewską, Magdaleną Zgiep-Porzucek i Grzegorzem Płachtą chętnie angażuję się w takie wydarzenia.

 

Odbyłam też szereg spotkań bieżących z samorządowcami: Ryszardem Goławskim– Starostą powiatu Złotowskiego, Markiem Buławą – wójtem gminy Zakrzewo i Przemysławem Majchrzakiem – wójtem gminy Wągrowiec, z którymi rozmawiałam m.in. o inwestycjach, tych realizowanych obecnie i planowanych. Mam ogromną satysfakcję, kiedy widzę jak nasi lokalni włodarze angażują się sprawy swoich Małe Ojczyzny. Ich troska i zapał do zmieniania swojego lokalnego świata jest godny podziwu. Staram się wspierać działania samorządowców, którzy tak wspaniale dbają o sprawy, które im powierzono.

 

Niedawno Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Parkowianka” w gminie Rogoźno świętowało 1OO lat swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele parafialnym Najświętszej Marii Panny Królowej Świata i Świętej Małgorzaty w Parkowie. Uważam, że koła gospodyń wiejskich są sercem naszych sołectw i miejscowości, dlatego ważna jest odpowiednia troska o nie, bo kiedy serce przestanie bić – wiadomo co się stanie.

 

Marta Kubiak: Ochotnicze Straże Pożarne – wielka sprawa

 

Sokół Kaszczor obchodził 1OO lat swojego Klubu Sportowego. To piękna rocznica, tak jak w przypadku kół gospodyń wiejskich, kluby sportowe, to często serca naszych pięknych miejscowości. Cieszę się, że takie rocznice mają miejsce, życzę kolejnych 100 lat działalności!

 

Moje biuro poselskie w Pile odwiedził ważny gość. Postać której wśród braci lotniczej jest doskonale znana Bogdan Likuspilot i instruktor samolotowy, szybowcowy, emerytowany pilot wojskowych samolotów naddźwiękowych i agrolotnik z krwi i kości. Odbyłam z nim bardzo ciekawą i konstruktywną rozmowę.

 

Marta Kubiak

 

Marta Kubiak – działacz samorządowy, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej VIII i IX kadencji (z okręgu wyborczego nr 38, który obejmuje obszar 11 powiatów północnej wielkopolski: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński, złotowski).

 

Marta Kubiak: Jestem dumna ze Zbąszynia

 

Marta Kubiak ukończyła Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama. Mickiewicza w Poznaniu i studia podyplomowe z zakresu służby zagranicznej i międzynarodowej oraz Public Relations, a także studia podyplomowe Master of Public Administration na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Zdała państwowy egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

 

Marta Kubiak jest rodowitą Pilanką. W latach 2014–2017 była radną powiatu pilskiego, wiceprzewodnicząca komisji budżetu i infrastruktury oraz członkini komisji rolnictwa i ochrony środowiska. Była kierownikiem biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pile. W Sejmie jest członkiem m. in. Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Komisja Łączności z Polakami za Granicą, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Podkomisji stałej do spraw rozwoju i promocji Ochotniczych Straży Pożarnych

 

Centrum Informacji, refleksje, hot spot, 22.06.2022