Mlekovita przyjazna środowisku

Polacy są coraz bardziej świadomymi konsumentami w zakresie produktów przyjaznych środowisku naturalnemu. Kierując się przekonaniem, że ochrona środowiska naturalnego jest niezbędna, do wytwarzania produktów wspierających zdrową i zrównoważoną dietę, Mlekovita od lat stawia na zrównoważony rozwój, obejmujący wszystkie aspekty jej działalności.

Kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju Grupy Mlekovita mają przede wszystkim wieloletnia i partnerska współpraca z producentami mleka; kooperacja z najlepszymi dostawcami opakowań, materiałów i usług; a także intensywny rozwój i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych na światowym poziomie, z uwzględnieniem ich wpływu na środowisko oraz bezpieczeństwo zdrowotne żywności.

„W Mlekovicie doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jakość naszych produktów zaczyna się już na etapie pozyskiwania surowca. Dlatego naszą produkcję opieramy na wieloletnim partnerstwie z 15.000 polskich rolników – producentów najwyższej jakości mleka.” – Wyjaśnia Dariusz Sapiński – Prezes Zarządu Grupy Mlekovita, Dariusz Sapiński. – „Doceniamy ich codzienną pracę, mającą na celu doskonalenie warunków hodowli i rozwój własnych gospodarstw, a co za tym idzie spełnianie wymaganych przez nas najwyższych standardów dostarczanego surowca.” – Przekonuje Dariusz Sapiński. – Prezes Zarządu Grupy Mlekovita.

Działania Grupy Mlekovita realizowane są w oparciu o System Zarządzania Środowiskowego 14001:2015.

Jego ciągłe doskonalenie oraz integrowanie z międzynarodowym Standardem Bezpieczeństwa Żywności FSSC 22000 służy stworzeniu jednego efektywnego systemu, który ma gwarantować ciągłe doskonalenie – również w aspekcie środowiskowym. Spółka prowadzi racjonalną gospodarkę surowcami, optymalizuje zużycie wody i energii. Przeprowadza także szereg modernizacji w zakładach, by uczynić je jak najbardziej przyjaznym środowisku. Wybudowała m. in.: kotłownię gazową i elektrociepłownię w zakładzie w Trzebownisku na Podkarpaciu, elektrociepłownię w zakładzie w Lubawie oraz nową kotłownię gazową w zakładzie w Morągu.

W zakładach Mlekovita wdrożony jest także system selektywnej zbiórki odpadów, które następnie przekazywane są uprawnionym odbiorcom. Tylko w 2020 r. zebrano blisko 2.700 ton odpadów segregowanych, w tym blisko 1.300 ton makulatury.

Centrum Informacji /KAM/ 9.03.2021

Related Post