Modułowy System Broni Strzeleckiej Grot i jego zalety

Modułowy System Broni Strzeleckiej Grot jest sztandarową konstrukcją Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu. Został on zaprezentowanych w najnowszych filmach Szkoły Ognia – specjalistycznego ośrodka, w którym szkolą się jednostki specjalne z całego świata.

Szkoła Ognia to ośrodek szkoleniowy założony przez Jacka Pietrzaka – weterana misji specjalnych i instruktora we współpracy z Fabryką Broni „Łucznik”. W swoich materiałach ośrodek dowodzi, że Modułowy System Broni Strzeleckiej Grot to bezpieczna i nowatorska konstrukcja, która odpowiada potrzebom współczesnego pola walki i wykorzystuje wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne oraz dostępne materiały by móc służyć Siłom Zbrojnym Rzeczpospolitej Polskiej i innym służbom mundurowym.

„Warto mieć na uwadze, że Modułowy System Broni Strzeleckiej Grot to nie jest jeden karabinek, ale cała rodzina broni. To też jedna z jego największych zalet, ponieważ każdy komponent można wymienić i dostosować do konkretnej misji czy przeznaczenia. Poza tym jest to broń szczególnie wygodna z perspektywy użytkownika, co może mieć kluczowe znaczenie w sytuacji zagrożenia.” – Można przeczytać w w informacji prasowej.

Modułowy System Broni Strzeleckiej Grot to konstrukcja o znaczącym potencjale, którą cechuje celność oraz łatwość w obsłudze i konserwacji. Idea modułowości, na której oparty jest karabinek, pozwala na budowanie dookoła tej broni wyrobu całego systemu, na którym zostanie zbudowana większość typów lekkiego uzbrojenia piechoty. Takie działanie umożliwiłoby na znaczne uproszczenie spraw związanych z logistyką. Liczne wymienne komponenty znacznie przyspieszają proces usprawniania oraz serwisowania broni.

„Filmy stworzone przez Szkołę Ognia pokazują wiele atutów, które wyróżniają konstrukcję Modułowego System Broni Strzeleckiej Grot.” – Wyjaśnia Seweryn Figurski – członek zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom. – „Chodziło o oddanie najnowszego produkt w ręce doświadczonego i niezależnego specjalisty, jakim niewątpliwie jest Jacek Pietrzak. Modułowy System Broni Strzeleckiej Grot został przetestowany przez jednego z najlepszych w Polsce ekspertów, który sam go użytkuje w swojej szkole od trzech lat, co jest najlepszą rekomendacją, jaką może wystawić instruktor, na co dzień współpracujący z jednostkami specjalnymi. Dziś w Polsce Fabryki Broni „Łucznik” – Radom produkuje broń, która jest efektem pracy naukowców oraz specjalistów z Wojskowej Akademii Technicznej. Modułowy System Broni Strzeleckiej Grot to konstrukcja nowoczesna, konkurencyjna oraz co najważniejsze – niezawodna i bezpieczna dla użytkownika.” – Deklaruje Seweryn Figurski – członek zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom.

Centrum Informacji /KAM/ 20.10.2021