Nagrody za sportowe sukcesy

 

W Galerii Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile, odbyła się zachowaniem adekwatnych warunków sanitarnych, uroczystość wręczenia nagród Starosty Pilskiego za sportowe sukcesy w roku 2020 w sporcie najlepszym zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym za rok 2020. Ze względu na panujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 wydarzenie odbyło się w bardzo ograniczonym gronie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

 

Powiat Pilski wspiera sport

 

Do galerii Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile zaproszeni zostali jedynie przedstawicieli klubów – nagrodzonych zawodników i trenerów. „Wszystkim nagrodzonym za sukcesy sportowe w 2020 roku składam serdeczne gratulacje i podziękowania za ciężką pracę podczas treningów, która po raz kolejny przyniosła fantastyczne rezultaty.’ – Oświadczył Eligiusz Komarowski – Starosta Powiatu Pilskiego. – „Z radością odnotowuję, że wielu naszych sportowców zdobyło medale na zawodach w krajowych i międzynarodowych. Liczy się każdy sukces, każdy medal zdobyty we współzawodnictwie lokalnym, regionalnym. One świadczą o rozwoju zawodnika i pasji do sportu.” – Stwierdził Eligiusz Komarowski – Starosta Powiatu Pilskiego.

Powiat Pilski od lat wspiera szkolenie dzieci i młodzieży i wydarzenia sportowe. W ciągu ostatnich 5 lat średnia kwota, którą przekazało Starostwo Pilskie na ten cel to ok. 500.000 zł rocznie. Powiat Pilski wznosi także obiekty sportowe. Ostatnio wybudowano 2 boiska przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile i Zespole Szkół Technicznych w Pile oraz 3 przy placówce wychowawczo-opiekuńczej na Rydygiera w Pile. Starostwo Pilskie wybudowało 2 hale sportowe przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  im. Marii Grzegorzewskiej w Pile i z kompleksem boisk i przy I Liceum Ogólnokształcącym w Pile (Powiatowa hala Sportowa przy ul. Pola w Pile), które lada moment będzie już otwarte. Ponadto Powiat Pilski odbudował Stadion Powiatowy przy ul. Okrzei w Pile. Te obiekty posiadają szeroki wachlarz funkcji sportowo-rekreacyjnych, mające służyć wszystkim mieszkańcom. Chęć uprawiania sportu często rodzi się właśnie z rekreacji, właśnie tak wielu sportowców zaczynało.

 

Nagrody Starosty Pilskiego za sportowe sukcesy w roku 2020 odebrali między innymi następujący zawodnicy: Julianna Rutkowska – reprezentująca Sporty Walki Piła, która w ubiegłym roku zdobyła tytuł Wicemistrzyni Europy Kadetek w Boksie w Sofii, była również złotą medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Międzynarodowa Mistrzyni Śląska w boksie, Dawid Siek również – reprezentująca Sporty walki Piła – zawodowy Mistrz Polski w kickboxingu, wicemistrz Polski seniorów w K1, Klaudia Adamek – utytułowana zawodniczka z Klubu Sportowego Gwardia Piła, która zdobyła III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 100 m, I miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 100 m, II miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 200 m, Justyna Franieczek z Klubu Sportowego Gwardia Piła – zdobywczyni I miejsca Mistrzostw Polski Sprawnych Razem – 400 m kat. T-20, I miejsce Mistrzostw Polski Sprawnych Razem – 200 m kat. T-20, I miejsce Par Atletycznych Mistrzostw Polski – 400 m kat. T-20, II miejsce Mistrzostwa Polski w pływaniu – dyst. 50 m kobiet stylem dowolnym kat. AB, Agata Trzaskalska z  Pilski Ludowy Klub Sportowy GWDA Piła, która zdobyła IV miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Polski w siedmioboju, I miejsce Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych w skoku wzwyż, II miejsce Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych w pchnięciu kulą, I miejsce Akademickich Mistrzostw Polski w rzucie oszczepem, I miejsce Akademickich Mistrzostw Polski na 100 m przez płotki.

 

Powiat Pilski troszczy się o domy pomocy społecznej

 

Nagrody Starosty Pilskiego za sportowe sukcesy w roku 2020  otrzymali również trenerzy, m.in.: Józef Popek z UKS „6” Piła – trener m.in. drużyny, która zajęła w 2020 r. III miejsce Mistrzostw Polski Juniorów w Judo, Przemysław Leniec ze Sporty Walki Piła – jego 12 zawodników zdobyło w 2020 r. medale Mistrzostw Polski (boks, kickboxing, mma), Krystyna Sadowska, trener SKS „Inter-Continenta” w Pile – zawodnik tego klubu Mikołaj Łapaczyński zajął II miejsce na mistrzostwach Polski juniorów w strzelaniu pistoletu sportowego w konkurencji 30 plus 30. W mieniu drużyn nagrody odebrali: Alicja Bąbińska, zawodniczka KS Basket Piła, której drużyna zajęła 10. miejsce na Mistrzostwach Polski Kadetek, Jacek Wysocki, trener i prezes UKS SMS Joker Piła – 9. miejsce na Mistrzostwach Polski Kadetów.

 

Centrum Informacji /DEC/ 6.04.2021

 

Related Post