Najbardziej wpływowi w turystyce po raz piąty

 

Redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl ogłosił nową Listę „100 najbardziej wpływowych osób polskiej turystyce” w 2020.

„Warto przypomnieć, że portal WaszaTurystyka.pl jako pierwszy w Polsce odważył się przygotować listę najbardziej wpływowych w polskiej turystyce w grudniu 2016 r.” – Wspomina Adam Gąsior, redaktor naczelny portalu WaszaTurystyka.pl. – „ Podkreślam to za każdym razem: nie jest to ranking najpopularniejszych lub najbardziej lubianych ludzi w polskiej turystyce. Nasza „100” to ludzie, którzy dzięki swoim dokonaniom zawodowym i podejmowanym decyzjom biznesowym lub politycznym przyczyniają się do zmian w szeroko rozumianej branży turystycznej.” – Wyjaśnia Adam Gąsior, redaktor naczelny portalu WaszaTurystyka.pl

Na tegorocznej liście „100 najbardziej wpływowych w polskiej turystyce” znalazło się m.in.: 16 przedstawicieli touroperatorów i agentów turystycznych (w 2019 r. – 24), 9 reprezentantów hotelarzy, (w 2019 r. – 10), 23 reprezentantów samorządowców i organizacji turystycznych (w 2019 r. – 18), 14 urzędników (w ubiegłym roku – 2), 12 przedstawicieli przewoźników lotniczych, autobusowych i kolejowych (w 2019 r. – 12), 6 reprezentantów muzeów (w 2019 r. – 13).

„Tegoroczna lista „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce” jest inna niż poprzednie. Koronawirus narobił zamieszania nie tylko w turystyce światowej i polskiej, zamieszał również w naszej.” – Komentuje Marzena Markowska, zastępca redaktora naczelnego portalu WaszaTurystyka.pl. – „Jeszcze nigdy na liście „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce” nie znalazło się tylu polityków i urzędników najwyższego szczebla. I nigdy nie zdominowali czołówki! Oczywiście, nie mamy nic przeciwko sprawnym politykom i urzędnikom, odpowiadającym za turystykę polską. Jeśli są skuteczni i mają dobry wpływ na branżę – powinni być wysoko w naszym rankingu. Jednak na przedstawianej w 2020 roku liście „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce” znalazły się osoby, których działanie wobec turystyki oceniane jest, co najmniej jako kontrowersyjne. Tak jest uroda tego rankingu – nie to wybór najpopularniejszych ani najbardziej lubianych osób w polskiej turystyce. To lista najbardziej wpływowych osób.” – Komentuje Marzena Markowska, zastępca redaktora naczelnego portalu WaszaTurystyka.pl.

Oto pierwsza dziesiątka Listy „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce”. Pełna „setka” znajduje się na stronach portalu.

  1. Jarosław Gowin – wicepremier, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii,
  2. Jadwiga Emilewicz – była wicepremier i była Wiceminister Rozwoju,
  3. Rafał Szlachta – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, były dyrektor departament turystyki w ministerstwie rozwoju, pracy i technologii,
  4. Marcin Horała – Wiceminister Infrastruktury,
  5. Piotr Henicz – wiceprezes Itaki,
  6. Rafał Milczarski – prezes PLL LOT,
  7. Gheorghe Marian Cristescu – prezes Polskiego Holdingu Hotelowego,
  8. Adam Niedzielski – Minister Zdrowia,
  9. Andrzej Gut-Mostowy – sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju, pracy i technologii
  10. Marcin Dymnicki – prezes TUI Poland

 

Centrum Informacji /KAM/ 31.12.2020