Najważniejsze przedsiębiorstwa dla Polski

Należąca do amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners spółka Emitel to największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. W 2020 roku, spółka znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu „Najważniejszych firm dla Polski” przygotowanym przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita”.

Ranking ten odzwierciedla istotne trendy we współczesnej gospodarce. Oprócz wskaźników ekonomicznych redakcja dziennika „Rzeczpospolita” wzięła pod uwagę znaczenie jakie odgrywa przedsiębiorstwo w rzeczywistości społecznej – od kwestii dotyczących podatków, poprzez poziom i formy zatrudnienia, działania na rzecz społeczności lokalnych, po aktywność związaną z ochroną klimatu. Obserwowano także sposób funkcjonowania organizacji podczas epidemii koronawirusa, odporność na wstrząsy rynkowe oraz działania na rzecz pracowników i społeczeństwa w tym trudnym okresie.

Projekt jest realizowany w ramach obchodów stulecia istnienia dziennika „Rzeczpospolita. Patronat honorowy nad rankingiem objęło Ministerstwo Rozwoju. Oprócz Emitel wśród najważniejszych przedsiębiorstw dla Polski znalazły się m.in.: PKN Orlen, PGNiG, PGE, PZU, Grupa Azoty i Jeronimo Martins.

Emitel odpowiada za nadawanie sygnału telewizji naziemnej i radia w całej Polsce. Utrzymuje także ważne węzły komunikacji bezprzewodowej dla wielu służb oraz instytucji państwowych. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie utrzymanie ciągłości świadczenia usług jest kluczowe, ponieważ dla władz i instytucji zaangażowanych w walkę z pandemią SARS-CoV-2 telewizja i radio to ważne kanały komunikacji ze społeczeństwem, a dla wielu Polaków, szczególnie seniorów, jedyne źródło informacji o ważnych wydarzeniach.

Centrum Informacji /DK/ 09.07.2020

Related Post