Niebawem VII Forum Promocji Turystycznej

Turystyka przeżywa największy kryzys od czasu kiedy stała się jedną z gałęzi przemysłu. Prawdopodobnie do podróżowania, jakie znamy sprzed czasu pandemii koronawirusa, prędko nie będzie powrotu. Co przyniosą zmiany będzie tematem VII Forum Promocji Turystycznej.

Forum Promocji Turystycznej to najważniejsze tego typu wydarzenie w Polsce. Miało się odbyć w kwietniu, ale ze względu na stan pandemiczny został termin został przeniesiony na na 17 czerwca 2020 roku w Hydropolis we Wrocławiu.

Podczas VII Forum Promocji Tursytycznej dyskusje będą toczyć się wokół tego jaki jest stan i kondycja branży. Co stanie się z biurami podróży, hotelami, przewoźnikami itd.? Co można odbudować i w jaki sposób? Jak będzie wyglądać turystyka w najbliższej przyszłości?

Wiele przedsiębiorstw działających w turystyce znajduje się na skraju bankructwa. Z pewnością nie wszystkie przetrwają. To przekłada się nie tylko na osobiste dramaty poszczególnych osób, ale również na kształt i sposób działania branży.

„Wielu przedsiębiorstw znajdujących się w krytycznej sytuacji ekonomicznej wywołanej skutkami pandemii myśli o skorzystaniu z możliwości jakie daje ustawa prawo restrukturyzacyjne oraz przepisach wynikających z tzw. „tarczy antykryzysowej”. – Komentuje Juliusz Bolek Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. – „Obawiam się, że rozwiązania proponowane przez rząd dla sektora turystycznego mogą okazać się nie wystarczające. Korzystanie z rozwiązań jakie przewiduje prawo restrukturyzacyjne może okazać się najgorszym rozwiązaniem. Nie znam przypadku, aby jakiekolwiek przedsiębiorstwo na mocy tej ustawy podniosło się z kryzysu. Instytutu Biznesu specjalizuje się w trudnych i skomplikowanych procesach naprawczych lub ratunkowych dla przedsiębiorstw, które samodzielnie nie potrafią rozwiązać swoich trudności ekonomicznych”. – Dodaje Juliusz Bolek.

Uczestnictwo w VII Forum Promocji Turystycznej zapowiedzieli przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Organizacji Turystycznej, regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych. Będą oni dyskutować nad kondycja i przyszłością polskiej branży turystycznej. Przede wszystkim o szansach ratowania przedsiębiorstw i sposobach na odrobienie strat finansowych.

Organizatorami VII Forum Promocji Turystyki są: redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl oraz Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Partnerami: Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego i Polonus. Patronami są: Ministerstwo Rozwoju, Marszałek województwa dolnośląskiego – Cezary Przybylski, Polska Izba Turystyki, Agencja Informacyjna i Instytut Biznesu.

 

Centrum Informacji /DEC/ gospodarka  16.04.2020

Related Post