Nowi mówcy Akademii Zarzadzania i Rozwoju

 

„Kluczem do sukcesu w karierze ministra jest konsekwentne działanie i ciężka praca, a także otwartość i szerokie myślenie, które znacznie ułatwia rozwój.” – Uważa Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju – nowym przedsięwzięciu Instytutu Biznesu.

„To bardzo ważne, żeby nie zamykać się w jednym znajomym temacie, tylko szukać ciągle nowych rozwiązań. Dzisiaj musimy mieć bardzo otwarte i elastyczne umysły do tego, żeby podążać za tymi trendami rozwojowymi.” – Podkreśla Jarosińska-Jedynak, absolwentka Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej oraz studiów podyplomowych z bezpieczeństwa i higieny pracy na tej samej uczelni. – „Myślę, że gdybym się ukierunkowała tylko i wyłącznie na jeden obszar, nie byłabym dzisiaj w tym miejscu, w którym jestem, bo te wszystkie ścieżki, te wszystkie szczeble kariery, pomogły mi się rozwinąć. – Dodaje Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju.

Według Sławomira Majmana, wicedyrektora Instytutu Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego i byłego prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, jeżeli chce się studiować stosunki międzynarodowe, warto rozważyć wyjazd na studia do Moskwy, Wiednia, Stanów Zjednoczonych lub Chin, ponieważ polskie uczelnie nie zapewniają odpowiedniego rozmachu i globalnego spojrzenia na świat. – „To spojrzenie można dostać tylko w krajach, które uprawiają politykę globalną albo mają historyczne korzenie takiej polityki.” – Zaznacza Sławomir Majman, który sam jest absolwentem Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych.

Wskazówek dotyczących kariery pisarskiej udziela natomiast Marcin Brzeziński, historyk, pisarz i autor wystaw fotograficznych. – „Jeżeli ktoś uważa, że dobrze pisze i dostaje sygnały z zewnątrz, że to, co napisał, jest łatwe, lekkie, przyjemne, ale jednocześnie zawiera jakąś głębszą treść – warto, żeby się nad tym zastanowił.” – Mówi. Dodaje, że oprócz kursów i szkoleń z zakresu pisania, które są oczywiście wskazane, bardzo istotne jest sięganie po różnorodne gatunki literatury – żeby zobaczyć, jak się pisało kiedyś, a jak dzisiaj, jak ewoluował język pisarzy. W wypowiedzi dla Akademii Zarządzania i Rozwoju radzi również, jak rozwijać warsztat pisarski i od czego warto zacząć.

Na platformie edukacyjnej azir.edu.pl regularnie zamieszczane są nowe filmy z wypowiedziami ludzi sukcesu: znanych menedżerów, przedstawicieli nauki i sztuki. Opowiadają oni o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Akademii Zarządzania i Rozwoju jest nowym projektem Instytutu Biznesu, partnerem strategicznym Żabka Polska.

 

Centrum Informacji /KD/ 14.11.2020

 

Related Post