Orlen i jego czyny

Społeczna odpowiedzialność biznesu w tych trudnych czasach ma inny wymiar, jest bardziej namacalna, a przez to też bardziej widoczna. – Twierdzi dla portalu raportcsr.pl Adam Burak, członek zarządu ds. Komunikacji i Marketingu PKN Orlen, zapytany o rolę działań z zakresu CSR w czasach pandemii koronawirusa na przykładzie PKN Orlen.

„Mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją.” – Wyjaśnia Adam Burak. – „Dla przedsiębiorstw odpowiedzialnych społecznie to swego rodzaju test, być może jeden z najtrudniejszych. Musimy odpowiedzieć sobie na pytania: czy zapewniamy realną pomoc tym najbardziej potrzebującym? Jak zapewnimy bezpieczeństwo pracownikom, klientom lub kontrahentom? Czy robimy wszystko żeby wspierać narodową gospodarkę? Czy jako dobry sąsiad realizujemy misję pomocy społecznościom lokalnym? Zostaliśmy postawieni przed szeregiem wyzwań i będziemy rozliczeni ze skuteczności naszych działań. Mam przekonanie, że PKN Orlen zdał egzamin celująco.” – Uważa Adam Burak członek Zarządu PKN Orlen.

„Na walkę z pandemią koronawirusa przeznaczamy łącznie ponad 100 mln zł.” – Mówi Adam Burak – „Koncentrujemy się na pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Dlatego beneficjentami naszych działań są placówki medyczne, przedstawiciele służby zdrowia, czy służb mundurowych. To nie wszystko. Obserwujemy sytuację i błyskawicznie reagujemy. Zapewniliśmy środki higieny i ochrony personelowi i podopiecznym Domów Pomocy Społecznej, czyli tym, którzy są najbardziej narażeni na zarażenie koronawirusem. Wykorzystujemy potencjał całej Grupy ORLEN, aby wzmocnić bezpieczeństwo sanitarne kraju. W krótkim czasie przestawiliśmy linie produkcyjne w zakładzie w Jedliczu tak, aby w miejsce płynu do spryskiwaczy, wytwarzać płyn do dezynfekcji rąk. Do końca kwietnia wyprodukujemy łącznie 7,5 mln litrów. Z kolei w zakładzie w Trzebini powstaje płyn do dezynfekcji powierzchni.” – Dodaje Adam Burak członek Zarządu PKN Orlen.

PKN Orlen ma znalazł się sytuacji, która stała się wyzwaniem. Koncern zarządza ok. 1800 stacjami paliw w całej Polsce. W Europie w sumie 2800 obiektów. Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom stało się priorytetem. Spółka wdrożyła szereg procedur i mechanizmów działania, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko. Jednocześnie rozbudowana sieć placówek pozwala na jeszcze aktywniej włączyć się w walkę z pandemią. Umożliwia klientom zakup płynu do dezynfekcji rąk, systematycznie zwiększając jego dostępność. W wymiarze społecznym nie zapomina o przedstawicielach służby zdrowia i służb mundurowych – na wszystkich stacjach Orlen mogą oni otrzymać bezpłatny gorący napój.

Jednocześnie PKN Orlen wykorzystuje sytuację rynkową, w tym przede wszystkim niskie ceny ropy, aby zapewnić niskie ceny paliw dla klientów. Poprzez obniżanie cen paliw, koncern wspiera praktycznie cała polską gospodarkę. Niższe ceny to realne oszczędności, szczególnie dla tych, którzy w tym trudnym czasie muszą się przemieszczać.

Centrum Informacji Źródło: RaportCSR.pl 29.04.2020

Related Post