Pampalini i Biuro śledcze wkraczają do akcji

 

Legendarny Pampalini – łowca zwierząt wraca do gry po 40 latach! Już zapadłe decyzje w macierzystej dla bohatera kreskówce Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Ruszyły prace nad kontynuacją serialu rysunkowego „Pampalini – łowca zwierząt”. Planujemy, aby pierwsze odcinki były gotowe jeszcze w 2021 roku.” – Zakomunikował Tomasz Małodobry dyrektor Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. – „Pampalini, obok Bolka i Lolka, Reksia, Błękitnego Rycerzyka, Smoka Wawelskiego i profesora Gąbki, jest jedną z kultowych postaci, powołanych do życia przez twórców Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, które wypełniały dziecięcą wyobraźnię wielu pokoleń Polaków. Po wielu latach przerwy ruszyły przygotowania do wielkiego powrót na małe ekrany sympatycznego łowcy. Tym razem jednak Pampalini nie będzie chwytał zwierząt w egzotycznych krainach, tylko wyruszy tropem przygody po Polsce.” – Poinformował Tomasz Małodobry dyrektor Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Pierwsza seria filmów „Pampalini Łowca zwierząt” była realizowana w latach 1975-1980. Przez 5 lat powstało zaledwie 13 kilkuminutowych odcinków. Mimo tego Pampalini zaskarbił sobie sympatię  wielu milionów widzów.

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej przygotowuje również całkowicie nowy serial adresowany do dzieci w wieku 6-12 lat. Roboczy tytuł  to „Biuro śledcze”. Bohaterowie kreskówki będą uczyć konstruktywnego rozwiązywania problemów i zagadek, nieszablonowego podejścia do nauki. Agenci biura śledczego będą objaśniać dzieciom skomplikowaną rzeczywistość, ale także zachęcać do zdobywania wiedzy.

 

Centrum Informacji /DEC/ 3.01.2020

Related Post