Pierwsza w Polsce filmowa produkcja typu branded content

 

Premiera rodzinnego musicalu „Świat pełen Niespodzianek” już w sobotę 18 grudnia 2021 r. Obraz będzie wyemitowany przez w Telewizji Polsat oraz Polsat Go. Produkcja filmu „Świat pełen Niespodzianek” oparta została na modelu partnered content, co oznacza, że marka Kinder Niespodzianka, należąca do Ferrero Polska, wspiera realizację, promocję i dystrybucję treści musicalu”.

 

Świat pełen Niespodzianek i Kinderino

 

Musical „Świat pełen Niespodzianek” to emocjonalna, pogodna i ciepła historia o przyjaźni. Film adresowany jest do całej rodziny. Bohaterami jest czworo uczniów: – Lila, Kamil, Aleks i Wiki, którzy muszą przejść długą podróż, zaczynającą się na zwykłym szkolnym korytarzu i wiodącą do baśniowego lasu oraz groźnej krainy lodu, aby móc docenić wartość przyjaźni. Pomoże im w tym Kinderino – bohater marki Kinder Niespodzianka. Jednak to dzieci same będą musiały podjąć najważniejsze decyzje.

 

O jakości musicalu „Świat pełen Niespodzianek” świadczy liczba zaangażowanych w jej realizację artystów – ponad 60 dziecięcych tancerzy oraz prawdziwa plejada gwiazd Telewizji Polsat w nowych rolach i zaskakujących kostiumach. Na ekranie występują m. in.: Stanisław Karpiel-Bułecka w roli orła, Krzysztofa Ibisz jako łoś oraz Antoni Królikowski, Rafał Maserak i Adam Zdrójkowski jako szopy pracze. Wiewiórki, a właściwie wiewióenserki to: Klaudia Halejcio, Magdalena Kajra Kajrowicz i Wiktoria Gąsiewska. W postać nauczycielki wcieliła się Katarzyna Moś, która w filmie śpiewa piosenkę przewodnią z musicalu „Drogowskazy”: „To niespodzianek czas! Renifer ciągnie sanie przez śnieg. Mój list Mikołaj ma. Marzenia dzisiaj spełnią się!….” Na potrzeby filmu „Świat pełen Niespodzianek” stworzono specjalnie aż 10 oryginalnych piosenek.

 

 

W musicalu „Świat pełen Niespodzianek” wystąpi także Barbara Kurdej-Szatan, z którą niedawno Telewizja Polska zakończyła współpracę, z powodu jej obraźliwych wypowiedzi na portalu społecznościowym, a operator telefonii komórkowej zaprzestał wieloletniej współpracy reklamowej. W filmie grają również jej mąż – Rafał Szatan oraz Mariusz Kałamaga.

 

Wędrówka głównych bohaterów filmu „Świat pełen Niespodzianek”, po świecie pełnym niespodzianek, została w całości wyprodukowana w studiu filmowym, dzięki technologii Virtual Film Production, czyli połączeniu technologii telewizyjnej, silnika gry komputerowej oraz ekranów wykorzystywanych przy eventach. Technologia Virtual Production dotąd w Polsce była używana głównie w grach, teledyskach, reklamach oraz produkcji telewizyjnej. Musical „Świat pełen Niespodzianek” to pierwsza w Polsce produkcja fabularna, w której zastosowano takie rozwiązanie.

 

 

Film „Świat pełen Niespodzianek” jest największym projektem branded content stworzony we współpracy marki Kinder Niespodzianka z Grupą Dentsu. Producentem musicalu „Świat pełen Niespodzianek” jest The Story LAB, a współproducentem Telewizja Polsat. Partnerem musicalu jest Ferrero Polska Commercial.

 

Centrum Informacji /kam/ 11.12.2021