Podlasie na EXPO 2020 w Dubaju

Polskie firmy prowadzące działalność na terenie województwa podlaskiego zaprezentowały się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, podczas Wystawy Światowej EXPO 2020 w Dubaju, która rozpoczęła się w październiku 2021 r. Okazją do tego była misja gospodarcza oraz seminarium biznesowe w Pawilonie Polski pod hasłem „Podlaskie – naturalna droga rozwoju”, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Podczas seminarium przedstawiono walory województwa podlaskiego i najważniejsze sektory jego gospodarki. Trzy tematyczne sesje poświęcone były produktom spożywczym i lifestylowym, nowym technologiom i start-upom oraz produkcji maszyn i sprzętu profesjonalnego. Swoją działalność zaprezentowała m.in. Mlekovita, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, która eksportuje produkty już do 167 państw.

Wystawa Światowa Expo to najważniejsze gospodarcze wydarzenie na świecie, które jest doskonałą okazją do promocji poszczególnych państw. Po raz pierwszy Expo odbywa się w świecie arabskim. Wystawa została odłożona o rok ze względu na pandemię korona wirusa SARS-CoV-2. Według szacunków, odwiedzi ją 18.000.000 gości, którzy złożą 25.000.000 wizyt.

Przez 6 miesięcy odbędzie się w sumie blisko 1.000 wydarzeń organizowanych przez Polskę, a z oferty programu gospodarczego skorzysta niemal 2.500 polskich przedsiębiorstw. Polska przedstawia kreatywność jako cechę narodową, będącą źródłem sukcesu gospodarczego, naukowego, kulturalnego i społecznego.

Centrum Informacji /KAM/ 20.10.2021

Related Post